Przejdź do głównej zawartości

roca

Właśnie zjechałam do domu. Jestem bardzo zmęczona ale spędziłam miły i inspirujący dzień w fabryce ROCA w Gliwicach.

Szybkie i rzeczowe zapoznanie się z produktami ROCA.
Umywalka wolnostojąca z baterią Joystick już znalazła miejsce w jednym z moich projektów.

Mam nadzieję, że produkt W+W również znajdzie swoich odbiorców w Polsce.
Łączy w sobie oszczędność wody i miejsca z dbałością o design.
System napełniania filtruje wodę z umywalki do ponownego użycia w zbiorniku spłuczki.


Cieszy mnie, że takie duże firmy zaczynają myśleć o ekologi. Myśl EKO jest nie tylko w produktach ale przy samej produkcji. Oszczędność energii, wody i niebywałe poszanowanie człowieka.
... tu muszę napisać o najprzyjemniejszej części spotkania.
"Zwiedzanie" hali produkcyjnej i własnoręczna obróbka glinianej formy przed wypaleniem.
Zrozumienie produktu w taki sposób jest przydatne dla projektanta wnętrz.


Kilka zdjęć produktów, które zwróciły moją uwagę ze względu na swoją formę.




Ciekawy jest również konkurs dla młodych architektów i designerów.
strona konkursu
Zachęcam do uczestnictwa , bo ja już nie mieszczę się w granicy wiekowej:).

Dziękuję za sympatyczny dzień i pozdrawiam grupę menadżerską, produkcyjną i grupę która nie jest wpuszczana do Media Markt.

Komentarze

  1. Zazdroszczę takiej wycieczki :) początkujący architekt

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawe rozwiązania! Ja szukam ekologicznych rozwiązań do kuchni i nie chodzi tu tylko o segregację śmieci i oszczędność wody. Tyle się słyszy o ekologicznych aranżacjach kuchnia ale gdzie szukać?

    OdpowiedzUsuń
  3. Ekologiczne myślenie nie zaczyna się i nie kończy na samej kuchni.
    Powiedziałabym raczej, że jest to filozofia życia.
    Dokładnie o tym rozmawialiśmy wczoraj na spotkaniu z Panem Rafałem Drobczykiem, że eko zaczyna się na etapie projektu np. domu jednorodzinnego.
    Przychodzi mi do głowy jeszcze temat drewna egzotycznego.
    Drzewa w lasach syberyjskich wycinane są bez kontroli, a bambus rośnie szybko i jest również stosowany do wyrobu mebli, czy podłóg.
    Dlaczego musimy wybierać teak, merbau, sosnę syberyjską, cedr syberyjski ... kiedy można bambus.

    Temat jest zbyt obszerny, żeby zamknąć go w kliku zdaniach.
    Zachęcam do obejrzenia filmów na you tubie.
    http://www.youtube.com/watch?v=U9UJsTm8kH8&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=aa0t12W1h-E&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=lkZBoRhxCKA

    OdpowiedzUsuń
  4. Witam, firma Roca proponuje bardzo ciekawe rozwiązania dla łazienek. Podoba mi się zwłaszcza w+w. Pozwala na oszczędzanie miejsca i dbałość o środowisko. Szkoda, że takie drogie. Ja z kolei odwiedziłam wystawę w Londynie i wyszłam stamtąd z wieloma ciekawymi pomysłami na moją łazienkę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

trójkąt bermudzki

Za czasów obowiązkowej służby wojskowej Trójkątem Bermudzkim określano trzy miasta - Żary, Żagań i Gubin, a dlatego, że jednostki tam stacjonujące były prawdziwym testem na przetrwanie. Chyba nie muszę dokładnie wyjaśniać samego pojęcia ? Przypominam, że Trójkąt Bermudzki to obszar Atlantyku, w rejonie Bermudów, przez fascynatów zjawisk paranormalnych uznawanego za miejsce wielu niewyjaśnionych zaginięć statków, jachtów i samolotów. W Żarach i okolicach jestem niezmiennie rok w rok w okresie wakacji od 40 lat. Liczba jaką podałam jest dla mnie druzgocącą :). Jednak co roku odkrywam coś nowego albo dostrzegam coś co było dla mnie częścią krajobrazu i wcześniej nie zagłębiam się w historię miejsca. Ziemia Lubuska to jeden z piękniejszych regionów kraju. Lasy zajmują połowę obszaru i z pewnością były świadkami historii jaka toczyła się na tych terenach. O dziwo coraz bardziej doceniam relaksującą ciszę chaszczy. Żary swoją nazwę zawdzięczają prawdopodobnie od wypalania lasów - wyż...

Tarnów, czyli architekt na wakacjach

Tarnów ... byłam widziałam ...  Mogę już wpisać Tarnów na listę polskich miast, które nie wykorzystują w pełni swojego potencjału turystycznego. Promocja miasta, to praca na lata, a jest co pokazywać i o czym opowiadać. Prawdziwie wielokulturowe miasto gościło Żydów, Niemców, Austriaków, Ukraińców, Szkotów i Czechów, którzy zostawili jakiś ślad po sobie. Szkoci pojawili się z dwóch powodów - szukali nowych rynków zbytu i swojego miejsca na świecie. Szkocja od XIII wieku była pod butem anglików, a wówczas Rzeczypospolita jawiła się jako kraj powszechnej tolerancji, co moim zdaniem się nie zmieniło.  Trudno przyznać, że gościliśmy Austriaków, bo oni przejęli miasto w wyniku I rozbioru. Owszem na ten okres notuje się duży rozwój miasta ale jednocześnie władze austriackie prowadziły działania mające na celu skłócenie Polaków i ukrócić ich dążenia do niepodległości.  Żydzi pojawili się już w średniowieczu i na przestrzeni wieków uzyskali szereg praw ułatwiającym im życie i pro...

mono

Jakikolwiek wybierzemy styl, kolorystykę czy materiały wykończeniowe naszych wnętrz będzie, to dobry wybór, bo nasz indywidualny. Oczywiście każdy wybór niesie za sobą swoje konsekwencję i zasady o których trzeba pamiętać ale jak to z zasadami można czasami je łamać żeby odkryć coś nowego. Monochromatyczne wnętrza, to styl ukierunkowany na konkretny kolor, gdzie cała aranżacja podporządkowana jest jednej barwie, zróżnicowanej co najwyżej pod względem odcieni i nasycenia. Taki też kierunek obrany został przy aranżacji Agencji artystycznej w Sosnowcu. Połączenie bieli i czerni ma w sobie zdecydowanie jakie powinien posiadać zespół pracujący w agencji. Wykorzystanie pośrednich kolory z tej samej palety łagodzi takie połączenie. Odcienie grafitu i szarości tworzą kompozycję czystą i wyrazistą, a jednocześnie wnoszącą do pomieszczenia komfortową atmosferę. Wyrazisty antracyt podkreśla elegancki wystrój wnętrz. Wybrana do pomieszczeń czerń działa inspirująco i wspiera trwanie przy wł...