Przejdź do głównej zawartości

boho

Nie można tylko chcieć stylu boho we wnętrzach, bo trzeba być boho !
Nie mówię o cygańskim stylu życia ale o podejściu do niego, otwartości w stosunku do ludzi, odrobinie szaleństwa i kolorowej naturze.
Tak też widzę właścicieli kuchni w kamienicy. To kolejna część którą mam wielką przyjemność projektować.




Co to takiego ten styl boho?
Tak naprawdę trudno zdefiniować styl i ująć w sztywne ramy. Słowo boho wywodzi się od pojęcia bohema, a bohema to wolność, artystyczna swoboda, pogarda dla konwenansów, norm społecznych i materializmu, działanie na przekór schematom. Dlatego boho to trend w aranżacji wnętrz, który mieści w sobie bardzo wiele wolności - można wszystko w każdych ilościach. Znajdą się w nim elementy orientu, etniczne akcenty z każdej strony świata, sztuki ludowej, stylistyki retro i wzorzystych tkanin. Bo boho to styl w którym można czerpać z każdego innego stylu.

Styl boho we wnętrzach jest stosunkowo łatwy do osiągnięcia, ponieważ przypomina patchwork. Stanowi mieszankę hipisowskiego luzu i designu z lat 60. z elementami etnicznymi, ekologicznymi, motywami ludowymi oraz artystyczną nonszalancją paryskiej bohemy. Swobodny urok stylu boho wynika głównie z jego niefrasobliwego, niezobowiązującego charakteru.







Kiedy realizacja ? Nie wiem ale mam nadzieję, że jak będziemy coś zmieniać to tylko na bardziej boho ! :)

Komentarze

  1. Przepiękne wnętrze, jestem zauroczona! Powodzenia w realizacji! Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ciekawe połączenie kolorów

    OdpowiedzUsuń
  3. Styl boho bardzo mi się podoba, nawet w kuchni. Jednak lodówka, aby pasowała do tego stylu powinna być w zabudowie. Na szczęście wybór lodówek do zabudowy jest ogromny.

    OdpowiedzUsuń
  4. Piękne te kolorki, mi się podoba taki styl :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Wnętrze bezsprzecznie wyjątkowe dzięki tej kolorowej ścianie. A i oświetlenie odpowiednio dobrane, dzięki temu kuchnia naprawdę zachwyca!

    OdpowiedzUsuń
  6. Chociaż w tej kuchni jest mnóstwo kolorów, to podoba mi się. Ostatnio modne są stonowane, biało czarne kuchnie, a ta się wyróżnia. Różowe płytki są świetne, chciałabym mieć takie w swoim mieszkaniu.

    OdpowiedzUsuń
  7. Jestem pod wrażeniem zastosowania tak odważnego koloru w kuchni. Jest to na pewno nietypowe rozwiązanie, jednak bardzo mi się podoba. Pomyślę nad jakimś kolorowym akcentem w moim mieszkaniu.

    OdpowiedzUsuń
  8. Jeszcze nigdy nie widziałem różowej kuchni, ale efekt jest zaskakujący. Myślę, że dużo osób boi się kolorów w swoich wnętrzach, zupełnie niepotrzebnie. Czasem dodają pazura pomieszczeniu.

    OdpowiedzUsuń
  9. Piękne kolory! Bardzo podoba mi sie ten styl we wnętrzach. Najbardziej lubię naturalne dodatki typu koce wełniane, makrama i wiklinowe doniczki. Wszystko tworzy zawsze idealna całość.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

trójkąt bermudzki

Za czasów obowiązkowej służby wojskowej Trójkątem Bermudzkim określano trzy miasta - Żary, Żagań i Gubin, a dlatego, że jednostki tam stacjonujące były prawdziwym testem na przetrwanie. Chyba nie muszę dokładnie wyjaśniać samego pojęcia ? Przypominam, że Trójkąt Bermudzki to obszar Atlantyku, w rejonie Bermudów, przez fascynatów zjawisk paranormalnych uznawanego za miejsce wielu niewyjaśnionych zaginięć statków, jachtów i samolotów. W Żarach i okolicach jestem niezmiennie rok w rok w okresie wakacji od 40 lat. Liczba jaką podałam jest dla mnie druzgocącą :). Jednak co roku odkrywam coś nowego albo dostrzegam coś co było dla mnie częścią krajobrazu i wcześniej nie zagłębiam się w historię miejsca. Ziemia Lubuska to jeden z piękniejszych regionów kraju. Lasy zajmują połowę obszaru i z pewnością były świadkami historii jaka toczyła się na tych terenach. O dziwo coraz bardziej doceniam relaksującą ciszę chaszczy. Żary swoją nazwę zawdzięczają prawdopodobnie od wypalania lasów - wyż...

Tarnów, czyli architekt na wakacjach

Tarnów ... byłam widziałam ...  Mogę już wpisać Tarnów na listę polskich miast, które nie wykorzystują w pełni swojego potencjału turystycznego. Promocja miasta, to praca na lata, a jest co pokazywać i o czym opowiadać. Prawdziwie wielokulturowe miasto gościło Żydów, Niemców, Austriaków, Ukraińców, Szkotów i Czechów, którzy zostawili jakiś ślad po sobie. Szkoci pojawili się z dwóch powodów - szukali nowych rynków zbytu i swojego miejsca na świecie. Szkocja od XIII wieku była pod butem anglików, a wówczas Rzeczypospolita jawiła się jako kraj powszechnej tolerancji, co moim zdaniem się nie zmieniło.  Trudno przyznać, że gościliśmy Austriaków, bo oni przejęli miasto w wyniku I rozbioru. Owszem na ten okres notuje się duży rozwój miasta ale jednocześnie władze austriackie prowadziły działania mające na celu skłócenie Polaków i ukrócić ich dążenia do niepodległości.  Żydzi pojawili się już w średniowieczu i na przestrzeni wieków uzyskali szereg praw ułatwiającym im życie i pro...

mono

Jakikolwiek wybierzemy styl, kolorystykę czy materiały wykończeniowe naszych wnętrz będzie, to dobry wybór, bo nasz indywidualny. Oczywiście każdy wybór niesie za sobą swoje konsekwencję i zasady o których trzeba pamiętać ale jak to z zasadami można czasami je łamać żeby odkryć coś nowego. Monochromatyczne wnętrza, to styl ukierunkowany na konkretny kolor, gdzie cała aranżacja podporządkowana jest jednej barwie, zróżnicowanej co najwyżej pod względem odcieni i nasycenia. Taki też kierunek obrany został przy aranżacji Agencji artystycznej w Sosnowcu. Połączenie bieli i czerni ma w sobie zdecydowanie jakie powinien posiadać zespół pracujący w agencji. Wykorzystanie pośrednich kolory z tej samej palety łagodzi takie połączenie. Odcienie grafitu i szarości tworzą kompozycję czystą i wyrazistą, a jednocześnie wnoszącą do pomieszczenia komfortową atmosferę. Wyrazisty antracyt podkreśla elegancki wystrój wnętrz. Wybrana do pomieszczeń czerń działa inspirująco i wspiera trwanie przy wł...