piątek, 12 lipca 2019

boho

Nie można tylko chcieć stylu boho we wnętrzach, bo trzeba być boho !
Nie mówię o cygańskim stylu życia ale o podejściu do niego, otwartości w stosunku do ludzi, odrobinie szaleństwa i kolorowej naturze.
Tak też widzę właścicieli kuchni w kamienicy. To kolejna część którą mam wielką przyjemność projektować.
Co to takiego ten styl boho?
Tak naprawdę trudno zdefiniować styl i ująć w sztywne ramy. Słowo boho wywodzi się od pojęcia bohema, a bohema to wolność, artystyczna swoboda, pogarda dla konwenansów, norm społecznych i materializmu, działanie na przekór schematom. Dlatego boho to trend w aranżacji wnętrz, który mieści w sobie bardzo wiele wolności - można wszystko w każdych ilościach. Znajdą się w nim elementy orientu, etniczne akcenty z każdej strony świata, sztuki ludowej, stylistyki retro i wzorzystych tkanin. Bo boho to styl w którym można czerpać z każdego innego stylu.

Styl boho we wnętrzach jest stosunkowo łatwy do osiągnięcia, ponieważ przypomina patchwork. Stanowi mieszankę hipisowskiego luzu i designu z lat 60. z elementami etnicznymi, ekologicznymi, motywami ludowymi oraz artystyczną nonszalancją paryskiej bohemy. Swobodny urok stylu boho wynika głównie z jego niefrasobliwego, niezobowiązującego charakteru.Kiedy realizacja ? Nie wiem ale mam nadzieję, że jak będziemy coś zmieniać to tylko na bardziej boho ! :)

8 komentarzy:

 1. Przepiękne wnętrze, jestem zauroczona! Powodzenia w realizacji! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawe połączenie kolorów

  OdpowiedzUsuń
 3. Styl boho bardzo mi się podoba, nawet w kuchni. Jednak lodówka, aby pasowała do tego stylu powinna być w zabudowie. Na szczęście wybór lodówek do zabudowy jest ogromny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne te kolorki, mi się podoba taki styl :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wnętrze bezsprzecznie wyjątkowe dzięki tej kolorowej ścianie. A i oświetlenie odpowiednio dobrane, dzięki temu kuchnia naprawdę zachwyca!

  OdpowiedzUsuń
 6. Chociaż w tej kuchni jest mnóstwo kolorów, to podoba mi się. Ostatnio modne są stonowane, biało czarne kuchnie, a ta się wyróżnia. Różowe płytki są świetne, chciałabym mieć takie w swoim mieszkaniu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem pod wrażeniem zastosowania tak odważnego koloru w kuchni. Jest to na pewno nietypowe rozwiązanie, jednak bardzo mi się podoba. Pomyślę nad jakimś kolorowym akcentem w moim mieszkaniu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze nigdy nie widziałem różowej kuchni, ale efekt jest zaskakujący. Myślę, że dużo osób boi się kolorów w swoich wnętrzach, zupełnie niepotrzebnie. Czasem dodają pazura pomieszczeniu.

  OdpowiedzUsuń