sobota, 6 lipca 2013

wakacje z roca cd.


Środa w tym tygodniu upłynęła pod znakiem ROCA, a właściwie Poolspa.
Wraz z innymi blogerkami piszącymi o wnętrzach odwiedziłam fabrykę w Gryficach.
Niestety jak w każdym podobnym miejscu jest zakaz fotografowania na hali produkcyjnej.
Wielka szkoda, bo proces powstawania wanny akrylowej jest fascynujący. Gotowa forma wanny powstaje w 5 minut.
Zobaczenie na własne oczy jak z niewielkiego skrawka rodzi się gotowy produkt bardzo pobudza wyobraźnię i chętnie podjęłabym się zaprojektowania chociażby niewielkiej wanny.
Na hali mogliśmy zobaczyć wannę, która dopiero pojawi się w sprzedaży. Może się powtarzam ale użyję jej na 100% w najbliższym projekcie. Dobrze, że Roca zdecydowała się na produkcję tak nietypowego kształtu wanny.
Moim faworytem wśród wanien jest zdecydowanie wanna Dignity. W fabryce byliśmy świadkami całego procesu jej powstawania.

Zdjęcie ze strony:www.facebook.com/RocaLondonGallery

Pani Klaudia Bączek opowiedziała nam o mieszących się w Barcelonie, Lizbonie, Madrycie i Londynie Galeriach Roca. Obiekty powstały z myślą nie tylko o prezentacji produktów ale również jako miejsca debat, seminariów, spotkań studentów i architektów.
Roca London Gallery został zaprojektowany przez uznaną architektkę Zaha Hadid.
Przepływ wody jest głównym tematem w Roca London Gallery - płynnie łączą się zewnętrzne i wewnętrzne przestrzenie.
Wnętrze funkcjonalne wyposażone w najnowsze, nowoczesne środki audiowizualne i sprzęt oświetleniowy. Zastosowana technologia zapewnia interakcję z marką i możliwość poznania firmy której praca oparta jest na : zobowiązaniu do zrównoważonego rozwoju, a zwłaszcza do innowacji w projektowaniu oraz oszczędności wody.


Zdjęcia ze strony : www.rocalondongallery.com

Ważnym aspektem działalności Roca jest chęć budowania świadomości dotyczącej rozsądnego korzystania z zasobów wody.
Roca Polska wspólnie z Fundacją WE ARE WATER z okazji obchodów Światowego Dnia Wody zaprosiła do konkursu pod hasłem : "Jaki jest Twój sposób na oszczędzanie wody?" Roca już próbuje szukać takich sposobów. System Eco-Click, System Cold-water Start, bateria progresywna, bateria czasowa, a przede wszystkim rozwiązanie W+W gdzie przefiltrowana z umywalki jest ponownie wykorzystywana do spłukiwania w misce toaletowej.


Pan Michał Dudkowski szczegółowo i z wielkim entuzjazmem opowiedział nam o ofercie wanien z hydromasażem.
Zachwalał relaksujący wpływ takich kąpieli, którego efekt mogliśmy poczuć sami. W fabryce jest salon z wannami, z których mogą korzystać pracownicy.Czas wolny spędziłyśmy równie miło, bo u Cygana :)

3 komentarze: