poniedziałek, 20 czerwca 2016

indywidualnie

Kolejny dobry przykład indywidualnego podejścia do projektowania domów. Właściciel nie chciał tyko postawić dom ale zapragnął przekraczać granice i szukać nowych rozwiązań.
Zmierzał do wybudowania oryginalnego budynku zwracającego uwagę. Inspiracją pierwszego stała się pierwsza litera nazwiska inwestora.
Litera "K" została przecięta i obracana aż do momentu uzyskania odpowiedniej i ostatecznej kompozycji. Litera pojawia się również we wnętrzach w postaci ściany zamykającej klatkę schodową.
Poprzecinane czerwone, błyszczące ściany wyglądają obłędnie.


Autor projektu : www.a-r-m.com.au
www.peterbennetts.com/

Po pierwszej inwestycji domu letniego przyszła kolej na następną. Dom miejski stanął na niewielkiej działce zajmując ją całą.
Pierwsze skojarzenie jakie pojawiło się w mojej głowie, to Centrum Pompidou. Paryskie muzeum sztuki współczesnej ma wszystkie instalacje wyprowadzone na zewnątrz podobnie jak w tym budynku.
W przypadku domu miejskiego na elewacji zawieszone zostały zbiorniki na wodę połączone rurami. Część z nich spełnia inną funkcję taką jak donice na zieleń czy "furtkę" prowadzącą do domu.
Pojemniki mieszczące 56 tysięcy litrów wody w przyszłości mają częściowo przykryć winorośle spływające z dachu. Na trzech kondygnacjach mieszczą się wszystkie potrzebne pomieszczenia jednak ogród na dachu to największy atut. Rozciąga się z niego widok na cały Port Melbourne.

Ciekawa jestem czy komuś podoba się dom tak pełen kontrastów? Czarny na zewnątrz, a wewnątrz przepełniony światem. Wpasowany idealnie w działkę jednak nie dopasowany do otoczenia.Autor projektu : www.a-r-m.com.au

23 komentarze:

 1. No niektóre projekty robią wrażenie! Sama wolę projekty klasyczne, ale doceniam taką pracę architektów!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się ta biblioteczka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealnie jest jeżeli przy budowie domu czy aranżowaniu wnętrz spełniamy swoje i tyko swoje potrzeby. Dotyczy to oczywiście zarówno estetyki i funkcjonalności. Idealnie też jeżeli inwestor i architekt mają podobną wrażliwość.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dom wewnątrz robi naprawdę ogromne wrażenie. Z zewnątrz zresztą też, jednak nie wiem, czy mogłabym codziennie do niego wracać. Czarny kolor jednak nie pasuje moim zdaniem do domów, ale jeżeli komuś się podoba, to czemu nie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałbym się kiedyś obudzić w domu z takim widokiem jak na zdjęciu numer 1 :) Myślę, że jest to do zrealizowania :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Praca architektów najwyższej jakości :) Fajne połączenia

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow! Ciekawe i oryginalne pomysły :) Czuć taki powiew świeżości i kreatywności.

  OdpowiedzUsuń
 8. Osobiście nie jestem przekonana, czy lubię taką nowoczesność, ale bez wątpienia doceniam. To sztuka przez duże S, trzeba przyznać ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie zamieszkałbym, ale chętnie bym odwiedzał. Projekt i wykonanie świetne. No, jedynie może stojak na książki zaadaptowałbym do własnego domu, bo ta klatka wygląda bardzo oryginalnie i inspirująco.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oszałamiajacy projekt. Chętnie bym zwiedził takie cudeńko

  OdpowiedzUsuń
 11. Bryły budynków jak i wnętrza wprost obłędne !

  OdpowiedzUsuń
 12. Od patrzenia, chce się tam mieszkać :D Biorę wszystko :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne rozwiązania, ale nie wiem, czy bym je wykorzystał w swoim domu :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo odważne rozwiązania. Nietuzinkowe projekty. Indywidualistów na świecie nie brakuje! Dzięki nim jest znacznie ciekawiej :)

  OdpowiedzUsuń
 15. To prawda. Właśnie dzięki takim projektom nie możemy narzekać na nudę. Nie wiem czy sama dobrze czułabym się w domach o tak futurystycznych kształtach, nie mniej jednak prezentują się na pewno interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo lubię przeszklone ściany. Dają wiele możliwości do zagospodarowania tej pionowej przestrzeni :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Super wnętrza, ciekawe kto w Polsce robi podobne ?

  OdpowiedzUsuń
 18. Lubię taki niebanalny styl i aranżacje, jeśli tylko przestrzeń jest dobrze zorganizowana. Pozdrawiam :)
  Ramal

  OdpowiedzUsuń
 19. Taka architektura ma w sobie to coś.

  OdpowiedzUsuń
 20. Zdjęcie nr 3 spowodowało, że aż dostałam dreszczy (w pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście). Dodałabym tylko jakieś białe listwy przyścienne ( np. takie) na tej czerwonej scianie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja osobiście uwielbiam takie półki na książki, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń