sobota, 14 grudnia 2013

forum dobrego designu

Moja kolejna wizyta w stolicy nie obyła się bez dodatkowych wrażeń. Tym razem na dworcu w Warszawie było zamieszanie z ulatniającym się gazem. Gorzej, że byłam zmuszona przechodzić w miejscu gdzie przejścia nie ma.
Na Forum dotarłam cała i niespóźniona.

Jak wspominałam Forum organizowało wydawnictwo Publikator. Jednym z uczestników panelu dyskusyjnego był Piotr Voelkel. Właściciel Grupy Vox uzmysłowił i przekonał mnie, że system "zosi samosi" się nie sprawdza. Myśląc o szeroko pojętym projektowaniu należy korzystać z wiedzy i doświadczeń specjalistów z różnych dziedzin. Wspomagają nasz proces twórczy. Współpracując z technologami, handlowcami i marketingowcami nasza praca przynosi korzyści też materialne. Słuszny jest też jego pogląd, że projektujemy nie dla realizacji własnych idei. Firmy Pana Piotra Voelkela stały się bardziej innowacyjne właśnie dzięki współpracy z psychologami, antropologami i socjologami z SWPS zmieniając sposób projektowania wyrobów i usług. Jest to również człowiek, który wytoczył wojnę państwowej edukacji. School of Form będąca jego własnością przede wszystkim uczy pracy w zespole.
Cytat wypowiedzi:
– Edukacja w Polsce od przedszkola aż po studia wymaga gruntownej przebudowy. Szkoła skupia się na niedoskonałościach, a zaprzepaszcza talenty. Tracimy poczucie wartości, pewność siebie. Z kolei wyścig szczurów uczy egoizmu, który nie sprzyja pracy w zespole. Chcę to zmienić – deklaruje.
Nic mi nie pozostaje tylko się zgodzić tym bardziej, że od października debiutuję jako nauczyciel.
Możliwość wysłuchania rozentuzjazmowanej wypowiedzi Pana Piotra dała mi więcej odwagi w realizacji własnych pomysłów na biznes.

Na Forum wręczano również nagrody w konkursie Dobry Design 2014 dla produktów ocenianych przez architektów.
Nie będę wymieniać wszystkich dostrzeżonych przez jury produktów.
W podkategorii Dekoracja i Wyposażenie zaciekawiły mnie drzwi COLOR STYLE PIU Design.
W podkategorii Zabudowa Kuchenna okap kuchenny HYDRIA Ciarko i głównie dlatego, że producent jest polski.


2 komentarze:

  1. Co do tego że dobrze współpracować z osobami z innych dziedzin w pełni się zgadzam. Niestety często projekty są swobodną interpretacją wnętrza przez artystę :) lub czysto komercyjne tzn. wrzucę produkty firm które płacą większą prowizję ... ach samo życie :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Pisząc o współpracy nie miałam na myśli typowej relacji architekt - handlowiec polegającej na prowizjach. Raczej pisałam o wspólnej pracy specjalistów w tworzeniu produktów lub usług takiej o jakiej mówił właściciel Grupy Vox. Właśnie dzięki takiej polityce osiągnął sukces nie tylko finansowy.
    Oczywiście nie zmienia, to faktu że prowizje istniały i będą istnieć, bo architekci w dalszym ciągu osiągają za niskie stawki za projekty.

    OdpowiedzUsuń