sobota, 31 maja 2014

wzory 2014

Jak co roku w maju odwiedziłam stolicę. Tym razem wybrałam się na WZORY - Warszawskie Targi Design'u w Praskiej Drukarni. Wystawców było sporo ale nie będę pisać o wszystkich. Dokonałam selekcji kierując się własnym gustem ale też dostrzegając możliwość wykorzystania produktów w swoich projektach. Dobra nazwa dla tego wydarzenia. Myślę, że głównym mottem targów jest "zróbmy coś pięknego z niczego".
Czy to jest sklejka, tektura czy stare drewno z beczek po winie.Numer jeden krzesła ze sklejki bukowej. Architekt z Niemiec wymyślił, że w Polsce będzie kleił krzesła. Minimalistyczna forma krzeseł przemawia do mnie tym bardziej, że ostatnio sklejka mocno mnie inspiruje. Strona produktu - www.chairfolly.comKolejna pozycja również ze sklejki, a mianowicie łóżka. Łóżka "Śnimisie" powstają bez użycia gwoździ, kleju ani wkrętów.
Strona produktu - snimisie.pl/Ręcznie wykonywane lampy z płyty z włókien drzewnych autorstwa Marysi Makowskiej i Michała Kowalczuka. Więcej zdjęć i informacji na Facebooku - www.facebook.com/renament.mebleDodające smaku wnętrzom dodatki nie leżą w sferze moich fascynacji ale moją uwagę zwróciły chociażby kolorowe narzuty.
Poduchy i krzesła wykonane z materiałów typowo obiciowych - www.ohoo.pl
Pufy ze sznura bawełnianego - dwiebaby.pl
Dodatkiem też są dość nietypowe lampy. Połączenie szkła z roślinnością - www.facebook.com/Lightovo
Ostatnia pozycja przedstawiona przeze mnie, to stoły z drewna odzyskanego z beczek po winie. W zależności co leżakowało w beczkach taki kolor ma drewno. Prawdziwa perełka we wnętrzu. Firma oferuje również podłogi z takiego drewna.
Pełna oferta na stronie - woodandwine.pl

3 komentarze:

  1. bardzo fajny pomysł z tymi ręcznie wykonanymi lampami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mi się podobają krzesła i puffki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo proste ale te bardzo dopracowane przedmioty. Teraz czas na Kraków i odbywający się tam Festiwal Wnętrz.

    OdpowiedzUsuń