czwartek, 22 maja 2014

mieszkanie od dewelopera, czyli błędów ciąg dalszy

Już pisałam o błędach w założeniach projektowych w mieszkaniach lub domach budowanych przez deweloperów. Dokładnie w poście "przypadkowe aranżacje w projektach"
Oczywiście nadarzył się kolejny przykład dlatego nie mam zamiaru się powstrzymywać i opiszę bardo dokładnie ten przypadek.
Skupimy się na jednym pomieszczeniu ale dość istotnym dla dobrego funkcjonowania całej rodziny zamieszkującej w przyszłości ten dom.
Łazienka w której spędzamy z założenia dużo czasu ale również przechowujemy i relaksujemy się POWINNA BYĆ DOBRZE PRZEMYŚLANA.

Klasyczne błędy:
- Lustro nad umywalkami na przeciwko okna. Jaki skutek ? Nie widzimy się w lustrze.
- Kabina prysznicowa umiejscowiona na oknie.
- Założenie dewelopera,że wszyscy będą wybierać np. wannę narożną, która tak naprawdę jest niewygodna. Czego skutkiem jest rozprowadzenie ogrzewania podłogowego pod tą konkretną aranżację.
- Takie umiejscowienie sprzętów nie zostawia nam za dużego pola do popisu jeżeli chodzi o miejsce do przechowywania.Jakie zmiany ?
... a takie :

Przestawienie właściwie wszystkich urządzeń spowodowało, że w pomieszczeniu zamiast małej kabiny mamy ogromną, zamiast narożnej mamy dużą wannę, małe umywalki wciśnięte w kąt teraz umieszczone są na dużym blacie. Zyskujemy całą ścianę z umywalkami na przechowywanie w szafkach pod blatem i za lustrzanymi frontami.
10 komentarzy:

 1. Właśnie najczęściej łazienki są nieodpowiednio zaprojektowane i spotkałam się z tym nie raz. Największy problem jest, gdy ktoś decyduje się na piętrowy dom i nie przyjrzy się dobrze projektowi. Czasami to skutkuje tym, że trzeba osobne łącze pociągnąć..

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety jest tak, że projekty teraz mają wyglądać ładnie, a nie funkcjonalnie..

  OdpowiedzUsuń
 3. Nieprzemyślane w projektach gotowych i od dewelopera są nie tylko łazienki ale też kuchnie i strefa dzienna, gdzie jest problem z umiejscowieniem telewizora. Najlepiej jak są i funkcjonalne i estetyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się, wygląd nie zawsze idzie w parze z funkcjonalnością... obecnie liczy się to 1-sze i projektanci zapominają że dom to nie muzeum a życie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja projektuję i nie zapominam o funkcjonalności wręcz jest to dla mnie priorytet. Większość projektantów wnętrz postępuje podobnie, a błędy aranżacyjne w projektach domów gotowych czy od dewelopera wynikają z braku dbałości o szczegóły samych architektów projektujących domy. Funkcjonalność też wyznaczają sami inwestorzy. Dla jednych najistotniejsze jest miejsce do przechowywania, a dla innych przestrzeń.

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę przydatny post, dzięki! Widziałam różne mieszkania wrocław, te deweloperskie i z rynku wtórnego i bez wątpienia jest coś przyjemnego we wprowadzaniu się do nowiutkiego mieszkania.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlatego, żeby uniknąć nieprzyjemności dobrze jest zrobić mały research przed podjęciem decyzji o wyborze dewelopera, pomimo, że niektóre mieszkania mogą prezentować się dużo lepiej to później mogą wystąpić problemy z deweloperem. Czasem warto jest zapłacić niewiele więcej i cieszyć się mieszkaniem bez niepotrzebnych problemów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wnętrze prezentuje się przepieknie. Nic tylko wybierać mieszkanie od dewelopera i przeprowadzić się do niego. Urządzanie od zera to świetna zabawa, ale i też wyzwanie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli interesują Cię mieszkania od dewelopera, polecam Ci zajrzeć na stronę RED CO. Mają na prawdę bardzo ciekawe realizacje a ich osiedla moim zdaniem są w bardzo atrakcyjnej okolicy. polecam Ci sprawdzić, ponieważ uważam, że na prawde warto

  OdpowiedzUsuń