niedziela, 1 lutego 2015

mediolan cz. II, czyli showroom gessi

Odzyskałam zdjęcia z listopadowego wyjazdu do Mediolanu, gdzie zaprosiła mnie firma InterCasa z Katowic. Nie mogłabym zapomnieć o takiej wycieczce i nie umieścić zdjęć z tego wyjazdu.

Wnętrza z wielkim rozmachem zostały zaprojektowane przez Studio Styl, prowadzonej przez Luca Bresciani i Sara Ferrari. W podziemiach zabytkowego budynku przy Via Manzoni 16 w Mediolanie powstały przestrzenie ukazujące wzory łazienek z całego świata. Przekształcenie 1500 m2 powierzchnistarego kina w miejsce prezentowania luksusowych produktów firmy trwało dwa lata.
Niewielkie wewnętrzne podwórko między kamienicami skrywa główne wejście do salonu i już na wstępie widzimy wielką ladę w całości wykonaną z prętów wykorzystywanych do produkcji baterii. Z małego pomieszczenia schody prowadzą w dół i to prawdziwy początek przygody wizualnej. Wysoki hol w którym ściany obłożone przyciemnianymi szybami potęgują wrażenie przestrzeni. Dodatkowe odbicia daje woda w pomieszczeniu.
Przechodzimy do kolejnej przestrzeni, gdzie trzonem jest wysokie pomieszczenie z przeznaczeniem na spotkania, imprezy firmowe i pokazy filmów. Wokół znajduje się pierścień galerii z gabinetami, pomieszczeniami dla projektantów ale też różnorodne aranżacje łazienkowe.
13 komentarzy:

 1. Mediolan - brzmi poważnie. Błędem byłoby nie skorzystać z zaproszenia, takie wyjazdy zostają w pamięci na długo. A zdjęcia interesujące.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna fotorelacja. Szczególną uwagę zwróciłam na łazienki. Pozdrawiam i zapraszam na mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie wnętrza piękne! Naprawdę robią wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Duużo się dzieje, ale i pięknie jest :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odjazd! łazienka wymiata, myślałam, że w filmach tylko się takie ogląda :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Co to jest to złote na barze?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem czym jest to coś złotego, ale chcę to mieć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Podobają mi się wanna i schody.
  Zapraszam na moją stronę internetową, na której dostępna jest szeroka oferta mebli na zamówienie

  OdpowiedzUsuń