Moi klienci i ich wnętrza są dla mnie bardzo ważni. Jeżeli współpraca przebiega bez dramatów, bo czasami też się tak zdarza, zawsze staram się na zakończenie projektu i realizacji przygotować spersonalizowane prezenty. Tym razem podążając za moją nową fascynacją postanowiłam przygotować wazony do wnętrza domu w Orzeszu.
To bardzo proste. Zbieramy wszystkie stare, niepotrzebne, nieciekawe, z pozoru mało atrakcyjne przedmioty i malujemy. Sprawdziłam i Tikkurila Everal świetnie sprawdza się do malowania szkła. Farby do drewna, szkła oraz metalu można przygotować w mieszalniku i dobrać dowolnie wybrany kolor z palety RAL, NCS lub wzornika Tikkurila. Oczyszczamy dokładnie powierzchnię do tego możemy użyć acetonu i na suchej powierzchni malujemy. W zależności od tego jaka powierzchnia będzie malowana można użyć wałka lub pędzla. ... i już!
Niewiarygodne przyjemne uczucie i wielka satysfakcja jak można coś samemu zrobić. POLECAM.
Współcześnie nie ma znaczenia jak stare są meble i dekoracje, ani jaki jest ich stan. Najważniejsze, aby miały to „coś”, co czyni je wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. To wielka szansa na drugie życie dla starych przedmiotów, które z „pchlich ” targów mogą zawędrować na salony!
Postaram się żeby to był dopiero początek moich eksperymentów.
Za czasów obowiązkowej służby wojskowej Trójkątem Bermudzkim określano trzy miasta - Żary, Żagań i Gubin, a dlatego, że jednostki tam stacjonujące były prawdziwym testem na przetrwanie. Chyba nie muszę dokładnie wyjaśniać samego pojęcia ? Przypominam, że Trójkąt Bermudzki to obszar Atlantyku, w rejonie Bermudów, przez fascynatów zjawisk paranormalnych uznawanego za miejsce wielu niewyjaśnionych zaginięć statków, jachtów i samolotów. W Żarach i okolicach jestem niezmiennie rok w rok w okresie wakacji od 40 lat. Liczba jaką podałam jest dla mnie druzgocącą :). Jednak co roku odkrywam coś nowego albo dostrzegam coś co było dla mnie częścią krajobrazu i wcześniej nie zagłębiam się w historię miejsca. Ziemia Lubuska to jeden z piękniejszych regionów kraju. Lasy zajmują połowę obszaru i z pewnością były świadkami historii jaka toczyła się na tych terenach. O dziwo coraz bardziej doceniam relaksującą ciszę chaszczy. Żary swoją nazwę zawdzięczają prawdopodobnie od wypalania lasów - wyż...
Komentarze
Prześlij komentarz