środa, 20 listopada 2013

nowoczesne trendy w architekturze wnętrz

"Nowoczesne trendy w architekturze wnętrz" - pod takim hasłem odbyło się dzisiejsze spotkanie architektów z firmami, które dzielnie działają na polskim rynku.
Zaproszono nas do Hotelu Monopol w Katowicach. Powtarzający się problem z parkowaniem w tym mieście zrekompensowały piękne wnętrza restauracyjne na dawnym podwórzu kamienicy.
Ceglane ściany połączone z przeszkloną stalową konstrukcją i gdzieniegdzie pojawiający się beton to jest to co lubię.

Firma TON znana mi już od jakiegoś czasu wytwarza zmysłowe krzesła, dopracowane i ze zgrabnym pomysłem. Zajmują się produkcją znanych wzorów jak i pracują nad nowymi.


W projektach wnętrz dużym nie tyle problemem ale sporym zaburzeniem jest zestaw kina domowego z całą masą sprzętów i co najważniejsze głośników np. sterczących na ścianie.
Jest rozwiązanie jak dla mnie najlepsze - niewidzialne głośniki. Wystarczy 7 cm i głośnik ląduje we wnętrzu ściany zupełnie się nie odróżniając.
Dystrybutorem w Polsce jest firma Tech Evolution z Zagnańska, a szczegółowe informacje umieszczone są na stronie : www.amina.co.uk


Krótki opis spotkania, to początek moich odkryć. W kolejnym poście napiszę więcej.


1 komentarz:

  1. Genialne rozwiązanie z tymi zabudowanymi głośnikami, ciekawe tylko jak z jakością dźwięku z takich niewielkich rozmiarów. Do sprawdzenia na pewno. Ale w małych salonach na pewno pozwoli zaoszczędzić to rozwiązanie sporo miejsca.

    OdpowiedzUsuń