poniedziałek, 2 czerwca 2014

Projekt łazienka 2014 Gdynia

Na tegoroczny konkurs organizowany przez firmę KOŁO Archimental zgłosił dwa projekty, na które można oddawać swoje głosy.

PROJEKT - PAWILON ŁAZIENKOWY
Łazienka miejska to pawilon w lekkiej konstrukcji stalowej.
Drewniane okładziny elewacyjne wpisują obiekt w otaczający krajobraz zielonej skarpy nadmorskiej. Lśniące, blaszane wnętrze przywołuje wrażenie czystości i porządku.
Funkcjonalnie wydzielono dwie strefy połączone zadaszonym holem. Obiekt wyposażono w energooszczędne oświetlenie LED aktywowane automatycznie za pomocą czujników ruchu, wyzwalane automatycznie czasowe baterie umywalkowe, urządzenie do wspomagające regulację temperatury powietrza wentylacyjnego – gruntowy wymiennik ciepła.

Tutaj można głosować : konkurskolo.pl
PROJEKT - ŚCIANA WSPINACZKOWA

Sąsiedztwo morskiego brzegu i przyległej do niego promenady pełniącej funkcję miejskiej przestrzeni rekreacyjno-sportowej determinuje charakter projektowanego obiektu. Formalnie jest to czytelny znak przestrzenny identyfikujący i określający miejsce w którym został zlokalizowany, pomimo tego nie jest agresywny dla otoczenia, łagodnie wpisując się w nie naturalnym kształtem. Budynek nie jest ukryty, wręcz przeciwnie – został wyeksponowany.
Poza przeznaczeniem podstawowym obiekt pełni funkcję urządzenia sportowego – ogólnodostępnej ścianki wspinaczkowej. Podstawowa funkcja użytkowa została przykryta powłoką formalnie i funkcjonalnie wpisującą się w charakter miejsca. Każda z brył może funkcjonować niezależnie. Na parterze zlokalizowano pomieszczenia ogólnodostępne, ponad nimi część techniczną mieszczącą urządzenia technologiczne: centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne, podgrzewacze wody itp.

Tutaj można głosować : konkurskolo.pl


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza