Przejdź do głównej zawartości

kupię stodołę cz.1



Ktoś pod poprzednim postem zadał pytanie "I co dalej ze stodołą robić?". A dom, ot tyle ! Każde tego typu zabudowania mają niewiarygodny potencjał i właściwie na dzień dobry mamy stan surowy otwarty.
W jednym z odcinków "Grand Design" kamienna stodoła zamieniła się w przytulną przestrzeń do mieszkania. W budynku przechowywano i przygotowywano zboże, a wąskie otwory okienne zapewniały naturalną wentylację. Najciekawszym zabiegiem jest zastosowanie przeszklenia bezpośrednio pod połacią dachową. Dostarcza wystarczającą ilość światła, a dach jakby się unosił. Jakiekolwiek okna połaciowe na łupkowym dachu nie wyglądałyby dobrze. Widać dbałość architektów i właścicieli o zachowanie pierwotnej struktury delikatnych kamiennych ścian. Autorem projektu jest pracownia RRA-ARCH, która w założeniach projektowych wykorzystała istniejące, największe wejścia do budynku planując w tych miejscach przeszklenia.



Więcej przykładów przekształceń tego rodzaju budynków na stronie mojej koleżanki po fachu - blog.awx2.pl

Komentarze

  1. Wyremontowanie stodoły to strasznie kosztowne przedsięwzięcie, a znalezienie takiej bez grzyba i dziur to rzecz niełatwa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow, otwieram oczy i buzię ze zdumienia, że takie cudeńko ze starej, rozpadającej się stodoły można stworzyć.. niestety pewnie za sprawą sporych nakładów finansowych, ale efekt końcowy i tak jest spektakularny!

    OdpowiedzUsuń
  3. Efekt powalający ale koszty pewnie też...

    OdpowiedzUsuń
  4. Świetny efekt :) tylko zastanawia mnie czy pod względem finansowym się to faktycznie opłacało? Czy koszt budowy od nowa nie byłby niższy?

    OdpowiedzUsuń
  5. Łał to połączenie płytek ceramicznych z panelami na prawdę świetnie wygląda. Myślicie, że w salonie też będzie to pasować? Na przykład aby oddzielić część kuchenną?

    OdpowiedzUsuń
  6. Wow, wygląda na prawdę świetnie, jestem zachwycona;) bardzo podobają mi się te przeszklenia. Uwielbiam tego typu projekty, dające nowe życie starym budynkom;)

    OdpowiedzUsuń
  7. Miejsce wyjątkowe ale też myślę, że koszty są w tym przypadku ogromne.

    OdpowiedzUsuń
  8. Kto by pomyślał, że ze zwykłej stodoły można zrobić takie cudo...

    OdpowiedzUsuń
  9. Wygląda przepięknie i z marszu by się chciało do takiej wejść i już zostać (zamieszkać).. ale koszty pewnie są porażające :(

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo mi się podobają takie projekty, jest to bardzo w moim stylu

    OdpowiedzUsuń
  11. Kreatywność niektórych nie zna granic. Piękne

    OdpowiedzUsuń
  12. Świetne wnętrza, bardzo mi się podoba;)

    OdpowiedzUsuń
  13. super to wygląda... :) tylko sobie myślę że ciężko ogrzać taki budynek

    OdpowiedzUsuń
  14. Piękne domy! Uwielbiam takie budynki z historią przebudowane na coś zupełnie nowego.

    OdpowiedzUsuń
  15. Pomysł absolutnie godny podziwu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

trójkąt bermudzki

Za czasów obowiązkowej służby wojskowej Trójkątem Bermudzkim określano trzy miasta - Żary, Żagań i Gubin, a dlatego, że jednostki tam stacjonujące były prawdziwym testem na przetrwanie. Chyba nie muszę dokładnie wyjaśniać samego pojęcia ? Przypominam, że Trójkąt Bermudzki to obszar Atlantyku, w rejonie Bermudów, przez fascynatów zjawisk paranormalnych uznawanego za miejsce wielu niewyjaśnionych zaginięć statków, jachtów i samolotów. W Żarach i okolicach jestem niezmiennie rok w rok w okresie wakacji od 40 lat. Liczba jaką podałam jest dla mnie druzgocącą :). Jednak co roku odkrywam coś nowego albo dostrzegam coś co było dla mnie częścią krajobrazu i wcześniej nie zagłębiam się w historię miejsca. Ziemia Lubuska to jeden z piękniejszych regionów kraju. Lasy zajmują połowę obszaru i z pewnością były świadkami historii jaka toczyła się na tych terenach. O dziwo coraz bardziej doceniam relaksującą ciszę chaszczy. Żary swoją nazwę zawdzięczają prawdopodobnie od wypalania lasów - wyż...

Tarnów, czyli architekt na wakacjach

Tarnów ... byłam widziałam ...  Mogę już wpisać Tarnów na listę polskich miast, które nie wykorzystują w pełni swojego potencjału turystycznego. Promocja miasta, to praca na lata, a jest co pokazywać i o czym opowiadać. Prawdziwie wielokulturowe miasto gościło Żydów, Niemców, Austriaków, Ukraińców, Szkotów i Czechów, którzy zostawili jakiś ślad po sobie. Szkoci pojawili się z dwóch powodów - szukali nowych rynków zbytu i swojego miejsca na świecie. Szkocja od XIII wieku była pod butem anglików, a wówczas Rzeczypospolita jawiła się jako kraj powszechnej tolerancji, co moim zdaniem się nie zmieniło.  Trudno przyznać, że gościliśmy Austriaków, bo oni przejęli miasto w wyniku I rozbioru. Owszem na ten okres notuje się duży rozwój miasta ale jednocześnie władze austriackie prowadziły działania mające na celu skłócenie Polaków i ukrócić ich dążenia do niepodległości.  Żydzi pojawili się już w średniowieczu i na przestrzeni wieków uzyskali szereg praw ułatwiającym im życie i pro...

mono

Jakikolwiek wybierzemy styl, kolorystykę czy materiały wykończeniowe naszych wnętrz będzie, to dobry wybór, bo nasz indywidualny. Oczywiście każdy wybór niesie za sobą swoje konsekwencję i zasady o których trzeba pamiętać ale jak to z zasadami można czasami je łamać żeby odkryć coś nowego. Monochromatyczne wnętrza, to styl ukierunkowany na konkretny kolor, gdzie cała aranżacja podporządkowana jest jednej barwie, zróżnicowanej co najwyżej pod względem odcieni i nasycenia. Taki też kierunek obrany został przy aranżacji Agencji artystycznej w Sosnowcu. Połączenie bieli i czerni ma w sobie zdecydowanie jakie powinien posiadać zespół pracujący w agencji. Wykorzystanie pośrednich kolory z tej samej palety łagodzi takie połączenie. Odcienie grafitu i szarości tworzą kompozycję czystą i wyrazistą, a jednocześnie wnoszącą do pomieszczenia komfortową atmosferę. Wyrazisty antracyt podkreśla elegancki wystrój wnętrz. Wybrana do pomieszczeń czerń działa inspirująco i wspiera trwanie przy wł...