czwartek, 30 kwietnia 2015

po konferencji

Po konferencji Virtus w Katowicach wracam z nowościami. Pierwszą nowością zaskoczył mnie producent krzeseł TON. Myślałam, że w swoich doskonałościach dotarli do celu. Nową propozycję - serię Split - wyróżnia oryginalne malowanie. Drewno jesionowe z jakiego wykonane są krzesła, malowane jest ręcznie metodą natryskowa tak aby uzyskać efekt gradientu. Dodatkową nowością jest sposób wykonania elementów konstrukcyjnych, które teraz są wygięte i rozszczepione.Wstyd się przyznać ale nie wiedziałam, że tuż pod moim nosem jest firma z wieloletnim doświadczeniem produkująca nowoczesne i pomysłowe oświetlenie. Oferta jest uboga ale nowe projekty niosą za sobą pomysł i jakość. Nie jest ważna ilość ale jakość. Podejście też jest imponujące. Firma rodzinna z Wolbromia chętnie podejmuje gości w swojej fabryce i serdecznie zaprasza architektów też do tworzenia nowych produktów. Poniżej zdjęcia realizacji ze strony LAKO, a na zdjęciach oprawa przypominająca reflektor teatralny oraz oprawy dla których inspiracją była znana gra Tetris.W towarzystwie takich producentów facet z misją Studio Morawka . Przeglądając stronę Pana Olka - olekpieta.com, myślę że to dopiero początek jego pomysłów. Między innymi tworzy lampy z recyklingu wykonane ze zużytych plastikowych baniaków i sklejki. Pan Aleksander ma na swoim koncie świetną inicjatywę na podniszczonym dworcu kolejowym w Żarach. Wraz z fabryką Kronopol wykorzystał dużą przestrzeń dworca na prezentowanie sztuki. W tym wypadku był to dinozaur wykonany z płyt osb naturalnej wielkości wykonany na wzór drewnianych układanek dla dzieci. Ten projekt miał na celu zebranie pieniędzy na remont dworca. W tym celu został zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnessa, a nagroda miała być przeznaczona na ten cel.
Podsumowując ... pozytywna energia !


Jeszcze na koniec kilka zdjęć z konferencji Vitrus.

9 komentarzy:

 1. profesjonalne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super blog i świetnie się to czyta!

  OdpowiedzUsuń
 3. krzesła, krzesła i jeszcze raz krzesła! te z pierwszego zdjęcia oczywiście :) Moim zdaniem jest to jeden z ciekawszych mebli, tak ogólnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście te krzesła są świetne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo nowoczesne podejście do designu. w zasadzie nie mam nic przeciwko puki efekt końcowy jest na prawdę estetyczny. Tu bywa różnie, ale z gustem się nie dyskutuje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzeci rząd zdjęć od góry - oświetlenie nad stołem konferencyjnym robi wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń