czwartek, 22 października 2015

biały + czerwony

Kolejna realizacja po której zostaną nie tylko zdjęcia ale też miłe wspomnienia ze współpracy.
W każdej aranżacji ważne jest dla kogo powstała. Trzeba pamiętać, że architekci w tym też ja tworzymy wnętrza spełniające konkretne oczekiwania. Tutaj mieszkają rodzice z trójką dzieci i dlatego taka oszczędność w kolorystyce i detalach.W tym domu liczyła się ilość miejsca do przechowywania, bezpieczeństwo oraz skrupulatne pilnowanie budżetu. Estetycznie wkomponowanego miejsca do przechowywania jest sporo w każdym pomieszczeniu.
Kuchnia z korytarzem mieści dużą szafę i sporą ilość szafek, które przez swój kolor oraz odpowiednie oświetlenie nie sprawiają wrażenia ciężkich. Nie powodują też wrażenia, że pomieszczenia są przeładowane. Między kuchnią a korytarzem nie postawiono pełnej ścianki np. z bloczków betonowych dzięki czemu szafa ma odpowiednią głębokość.W toalecie na parterze też jest sporo zamkniętych szafek. Wypełniając całą ścianę przy umywalce zabierają oczywiste miejsce na lustro. Dlatego na przeciwległej ścinie jest kompozycja z lusterek w przeróżnych ramkach. W aranżowaniu nie ma twardych zasad których trzeba się trzymać. Najważniejsze jest spełnianie najważniejszych potrzeb. Oprócz szafek jest też wysoki schowek przy kabinie prysznicowej.Pomieszczenie na poddaszu, to wielki schowek ale też pokój rodzinny z telewizorem, wygodną sofą i zabawkami dzieci. Jedno ze skrzydeł szafy, to drzwi przesuwane gdzie schodzimy w dól na piętro.
Ze względów bezpieczeństwa to przejście musiało zostać zabezpieczone. Więcej zdjęć na stronie : conceptjoana.archimental.comZ poddasza schodzimy schodami, które znalazły się w najmniejszym i najmniej ustawnym pokoju. Konieczne było skumulowanie kilku funkcji w jednym miejscu. Mobilna konstrukcja zawiera szafki, łóżko z możliwością wsuwania i wysuwania. Pierwsze dwa stopnie również można wsunąć pod spocznik żeby nie zajmowały miejsca na środku pokoju.Główna klatka schodowa posiada pełną drewnianą balustradę. Głównie ze względów bezpieczeństwa ale też estetycznych. Najlepsze są proste i uniwersalne rozwiązania.2 komentarze:

  1. Fajny pomysł z tym chowanym pod pod schodami łóżkiem :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomysłów było dużo. Kilka umieściłam w poście : http://aranzstudiownetrz.blogspot.com/2014/07/dylematy-tym-razem-schodowe.html

    OdpowiedzUsuń