wtorek, 26 stycznia 2016

kosztowne zmiany

Konsekwencje nieprzemyślanych, naprędce wrysowanych aranżacji w projektach domów gotowych lub od dewelopera są czasami kosztowne, a czasami niemożliwe do poprawienia.
Ten przykład pokazuje, że tuż po postawieniu domu już burzymy i przerabiamy. Spiżarnia usytuowana przy kuchni jest za duża, a kuchnia nieproporcjonalnie mała do wielkości całego domu.
Jak widać na proponowanej aranżacji w kuchni mamy bardzo mało blatów roboczych, co jest dużym błędem. Lodówka jako duży element nie powinna stać na widoku i zabierać światło.Mój projekt przewiduje zmniejszenie spiżarniani i wyburzenie ściany między kuchnia i aneksem jadalnym. Dzięki tym zmianom uzyskujemy dużą szafę kuchenną z lodówką, piekarnikiem i ukrytym przejściem do schowka pod schodami. Duża wyspa w miejscu wyburzonej ścianki zapewni miejsce do pracy ale też kontakt wzrokowy z reszta strefy dziennej domu.Oczywiście jak skończymy będą zdjęcia z realizacji.
Oglądajcie projekty przed ich kupnem !

5 komentarzy:

  1. Od jakiegoś czasu szukam swojego M. Z przykrością stwierdzam,że większość planów jest nieprzemyślana. W Twoim przykładzie kuchnia jest nieproporcjonalna, w innych tracimy metry już na korytarzu (większy od łazienki. Do tego komórki lokatorskie w hali garażowej mają zarys trójkąta (jak to obstawić???) a dojście do nich prowadzi przez miejsce postojowe (jak mąż zaparkuje to nie otworzę piwnicy). Na zewnątrz podobne smaczki - ścieżki prowadzące donikąd, ogródki lokatorskie ze skarpami i widokiem na parking(czego na rzucie nie zaznaczą) i place zabaw o wymiarach 3m x 30m (!!!!!). Dziś stawia się na ilość, nie jakość. Na szczęście są jeszcze architekci, którzy projektują nie tyle z pomysłem, ale praktycznie i funkcjonalnie. ps. Bardzo ciekawa aranżacja.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety plany są nieprzemyślane inaczej mogłoby się okazać, że nie miałabym co robić :). Tylko przyszli właściciele domów i mieszkań powinni mieć tego świadomość i w porę zapobiec porażce. W zakładce "wymagane poprawki" jest kilka przykładów. Głównie dotyczą kuchni, łazienki i braku miejsca na telewizor, czy miejsca do przechowywania. W tych najważniejszych pomieszczeniach, czyli w kuchni i łazience błędy są czasami kardynalne jak np. lustro naprzeciwko okna. Można tak wymieniać ale każdy przykład pokazuje coś innego.

    OdpowiedzUsuń
  3. Chata marzenie, ale marzenia się czasem spełniają :)

    OdpowiedzUsuń