środa, 11 maja 2016

gdzie jest sypialnia ?

Mieszkania w blokach z tak zwanej "wielkiej płyty" budowane w latach 70-tych i 80-tych mają podobne mankamenty. Głównie wąskie, nieustawne pomieszczenia uniemożliwiające zastosowanie w nich standardowych rozwiązań funkcjonalnych. Takich mieszkań o podobnym albo takim samym układzie jest bardzo dużo ale też rozwiązań poprawiających układ też jest dużo. Wszystko zależy od potrzeb i możliwości mieszkańców.


Pierwotny pomysł na właśnie takie mieszkanie opierał się na maksymalnym wykorzystaniu miejsca w wąskim pokoju i postawienie w nim pełnowymiarowego łóżka.
Szerokość pokoju komplikuje i wymusza niestandardowe rozwiązania. Wejścia do sypialni są po obu stronach łóżka, a obok przestronna garderoba. Przesuwane drzwi między pokojami pozwalają połączyć obie przestrzenie.


Jednak po usunięciu ściany między pokojami ujawniła się na tyle atrakcyjna przestrzeń, że koncepcja, wizualizacje i akceptacja nowego pomysłu przebiegła błyskawicznie.
Umieszczenie łóżka w zamkniętym pudełku z przesuwanymi drzwiami jest kompromisem ale świadomym. W rezultacie mamy przestronne pomieszczenie z szafą na całej ścianie oczywiście kosztem aneksu do spania.


Zdjęcia ze zrealizowanego projektu dostępne są na stronie : conceptjoana.archimental.com

13 komentarzy:

 1. Wow! Czegoś takiego właśnie szukałam do swojego malutkiego mieszkanka! Świetna inspiracja. Bardzo mi się podoba!

  OdpowiedzUsuń
 2. Projektując małe lub nieustawne mieszkania trzeba myśleć niestandardowo i projektować zgodnie z własnymi potrzebami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysł na stare małe mieszkania

  OdpowiedzUsuń
 4. Na kawalerke idealne rozwiązanie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny plan, dobry do małego mieszkanka. Zdecydowanie jest to mój faworyt :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł na małą kawalerkę. Wg mnie nic lepszego nie da się zrobić z tak małym metrażem :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Super ! Bardzo fajna kompaktowa kawalerka, ja bym się odnalazł w takim małym mieszkaniu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nawet w takim małym, mieszkaniu da się zrobić ekskluzywną wręcz sypialnię, wszystko jest kwestią priorytetu osoby mieszkającej co nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ekstra pomysły na małe mieszkania! Do każdej sypialni polecam kołdry naturalne, które są bardzo wytrzymałe i wygodne. Ogromny wybór widziałam na senpo w dobrej cenie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie nie lubię tych bloków z wielkiej płyty , ale wynajmuję tu mieszkanie co mnie mocno denerwuję. Też rozglądam się już za własnym mieszkaniem w nowym budownictwie i bardzo podobają mi się propozycje od https://vantage-sa.pl/atrakcyjne-nieruchomosci-wroclaw/ . A Wy co sądzicie o tych nieruchomościach?

  OdpowiedzUsuń
 11. Solidnie napisane. Pozdrawiam i liczę na więcej ciekawych artykułów.

  OdpowiedzUsuń