wtorek, 11 września 2018

trawiasty domKto nie zna intrygujących rysunków Mauritsa Cornelisa Eschera ? Z pozoru niby ok ale jednak nie.
Jego prace pokazują rzeczywistość pełną sprzeczności i fantazji, absurdalnego poczucia humoru, ale i matematycznej logiki. Niemożliwe obrazy, to tak naprawdę zabawa architekturą i perspektywą. Uwielbiam zarówno poczucie humoru w architekturze jak i oszukiwanie wzroku.
Kierował się żelaznymi zasadami matematyki tworząc swoje artystyczne wizje. Wykorzystywał zasady rzutu środkowego i równoległego, sporządzał szczegółowe szkice i obliczenia w przedstawieniu wyobrażeń o rzeczywistości.

Podobno Escher po tygodniu nauki w Szkole Architektury i Sztuki Dekoracyjnej w Haarlem poinformował swojego ojca, że ​​wolałby studiować grafikę niż architekturę. Chyba sama architektura nie dawała mu tylu okazji do tworzenia niemożliwego.

Architekci Reinhold Weichlbauer i Albert Josef Ortis z Weichlbauer Ortis Architects postanowili zrealizować szalone wizje grafika.
Rezydencja w Frohnleiten w Austrii pokrytą miękką syntetyczną trawą posiada jak na obrazach schody zaprzeczające logice. Schody prowadzą donikąd, a pionowe okna mają balustradę z okien umieszczonych poziomo. Szaleństwo !!! Dom z trawiastą elewacją na tle zielonego otoczenia znika, zlewając się z nim.Zdjęcia ze strony freshome.com

8 komentarzy:

 1. Wow.. można by rzec, że to ciekawa interpretacja słów "eko dom" jak to się na pierwszy rzut oka wydaje. Sama bym tak pomyślała widząc budynek pierwszy raz, wspaniały.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czegoś tak futurystycznego to ja nigdy chyba nie widziałem :O

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo, bardzo ale to bardzo oryginalny projekt domu. Na bank jedyny taki w swoim rodzaju o ile taki rodzaj istnieje. Do tego jeszcze rolety z kwiatków i gotowe :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chętnie bym w takim zamieszkała :D Uwielbiam kontakt z naturą.

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo mis ie podoba ten efekt ! moim marzeniem sa tego typu domki !

  OdpowiedzUsuń