wtorek, 2 czerwca 2020

historia jednego projektu

Pierwsze próby z "czarną kostką" były już na studiach. Niestety nie mam projektu ponieważ to były czasy bez komputerów. Wszystko kreśliliśmy ręcznie na kalkach. W tym czasie niezbędna była żyletka i jak coś poszło nie tak wydrapywało się tusz. Niestety w tym wypadku nie działało ctrl+Z i jak już bardzo poszło nie tak cały proces rysowania trzeba było zacząć od początku. Projekt w którym pierwszy raz pojawiła się kostka był przełomowy dla mnie pod wieloma względami. Od czasu jego zrobienia i otrzymania najwyższej oceny poczułam, że mogę tworzyć i być architektem.

Kolejna próba z czarną kostką, to projekt łazienki w ramach konkursu ROCA, gdzie otrzymałam wyróżnienie. Zasada przy każdym z tych projektów jest taka sama. Mamy czarny monolit i wycinamy z niego tyle miejsca ile jest niezbędne na urządzenia. W tym wypadku wycinamy miejsce na wannę, kabinę, toaletę i umywalki tak żeby wszystko mieściło się w obrysie bryły.


więcej wizualizacji na stronie : conceptjoana.archimental.com

Kiedy dostałam absolutną wolną rękę przy projekcie mieszkania w Ustroniu znowu wróciłam do koncepcji wycinania z czarnego sześcianu. Zewnętrzne elementy są czarne, a wszystkie wewnętrzne białe. Projekt jest z 2008 roku i proszę mi wierzyć w tamtym czasie pomysł czarnego sufitu, czarnych ścian i podłogi nie był powszechny. Doceniam bardzo, że właściciele mieszkania zaufali mi bezgranicznie.


Więcej zdjęć z realizacji na stronie : conceptjoana.archimental.com

Ukończony niedawno projekt wnętrz domu w Sosnowcu też posiada w jednym pomieszczeniu takie rozwiązanie, bo wszystkie standardowe nie miały efektu WOW o jakim musiałam pamiętać przy każdym pomieszczeniu. Zmiana układu łazienki zapadła w ostatniej chwili. Duże pomieszczenie nie miało być poprawne tylko wyjątkowe, a udało się to uzyskać dzięki nietypowemu rozmieszczeniu urządzeń sanitarnych. Wyspa na środku z umywalkami i wanną zamiast pod ścianami i wbrew pozorom łazienka stała się bardziej przestronna.


Więcej zdjęć z realizacji na stronie : conceptjoana.archimental.com

5 komentarzy:

 1. Wooow! Bardzo elegancko i estetycznie się to prezentuje! Nie dziwię się, jakby taki styl powoli stawał się trendem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne! Bardzo w moim stylu. Gratuluję wyczucia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mega wygląda ten projekt. Mnie się bardzo podoba czerń i biel we wnętrzach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo odważne połączenie. Od razu widać, że to nowoczesne wnętrze. ciekawe czy na czarnych meblach nie widać śladów po palcach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżeli chodzi o projekty to mi wykonywała projekt kuchni firma wolsztynskiekuchnie.pl/nowoczesne/ na stronie możecie zobaczyć zdjęcia projektów i zdjęcia rezultatów. Pokazuję to dlatego że może ktoś się zainspiruje. Może ktoś szuka firmy dobrej polecanej która zrobi projekt chociażby kuchni.

  OdpowiedzUsuń