wtorek, 17 czerwca 2014

Barlinku przybywamBarlinek i jego okolice poznałam już dość dobrze ale zawsze jest jeszcze coś do odkrycia. W zeszłym roku miasteczko było stacją przystankową podroży do Rewala i Gryfic, gdzie zostałam zaproszona przez firmę Roca. Tym razem jury konkursu "Kreacja z natury" zakwalifikowało moją pracę do II etapu, co równoznaczne jest z zaproszeniem na warsztaty rzemieślnicze do fabryki w Barlinku. Raczej nie mogę jeszcze pokazać jaką zaprojektowałam deskę do przyszłorocznej odsłony kolekcji podłóg „Smaki Życia” ale mogę powiedzieć, że zdecydowanie taką podłogę chciałabym mieć u siebie.

Zeszłoroczny wyjazd wspominam bardzo dobrze wręcz nostalgicznie. Zdjęcia mówią same za siebie. Cisza, spokój, relaks i zupełnie inne widoki za szybą samochodu niż na Śląsku. Polecam odwiedzić Ogród Dendrologiczny PrzelewiceNajwiększym atutem miasta Barlinek jest rzecz jasna jezioro Barlineckie. Plaża, rowerki wodne prawie jak nad morzem. Większość okolicy, to lasy i jeziora, a najpiękniejsze widoki można podziwiać z tarasów Pensjonatu Pod Zegarem. Kiedyś w innej epoce jak nie byłam stateczną kobietą z mężem i dziećmi odwiedziłam grupę studentów stacjonujących w Młynie Papiernia tuż pod Barlinkiem. W zabytkowym młynie działa Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny, gdzie obywają się warsztaty Letniej Szkoły Architektury i Ekologii Krajobrazu oraz realizowane są programy edukacyjne, naukowe i badawcze służące ratowaniu i ochronie dziedzictwa.
Gorzów Wielkopolski jest oddalony od Barlinka zaledwie 30 km. Widać w mieście duże zmiany też pod względem architektonicznym. Niestety nie brak też niezrozumiałych budowli jak wieża widokowa przy Warcie. Jednak dziwaczny pająk nie wpływa na miłe spędzenie czasu na bulwarze, gdzie latem można się ochłodzić i posiedzieć w knajpach. W jednej z nich jest przepyszna kuchnia włoska.Barlinku przybywam i może tym razem uda mi się odkryć coś nowego !

5 komentarzy:

 1. Bardzo nam miło,że wspomina Pani pobyt w Barlinku,zapraszamy jest jeszcze wiele rzeczy do zobaczenia i odkrycia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę koniecznie się tam kiedyś wybrać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Koniecznie ! Może zobaczysz coś czego mnie się nie udało. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładnie tam wygląda :) Aż zazdroszcze!

  OdpowiedzUsuń