poniedziałek, 29 września 2014

nowości geberit

W projektowaniu łazienek z reguły na początku wymyślam rozmieszczenie sprzętów i raczej nie bazuję na zastałym układzie. Szukam lepszego wykorzystania powierzchni pomieszczenia.
Dlatego bardzo często stosuję rozwiązanie z "wolnostojącą" ścinką z instalacjami np. toaleta i bidet. Przede wszystkim należy szukać kształtu pomieszczenia zbliżonego do kwadratu i zminimalizować komunikację, czyli wolną przestrzeń na środku łazienki. Doskonałe rozwiązane proponuje Geberit. Indywidualnie projektowana instalacja w lekkiej zabudowie ze szczegółowymi wytycznymi potrzebnych elementów. Geberit Installation System, to kilka pomniejszych produktów, za pomocą których możemy przygotować gotowe rozwiązania instalacyjne i już jako kompletny element przenieść i zamontować wraz z płytami gipsowo-kartonowymi w łazience. Takie rozwiązanie to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu.

Przykład takiego rozwiązania widać na wizualizacjach łazienki na poddaszu, gdzie zaprojektowałam wolnostojącą ściankę z miską i bidetem. W tym wypadku nie należy stosować standardowych stelaży.


Równie świetną propozycją jest Geberit AquaClean, czyli miska toaletowa i bidet w jednym. Toaleta myjąca jest alternatywą w małych mieszkaniach, gdzie na luksus posiadania bidetu nie ma miejsca.
Jest możliwość modyfikacji istniejącej standardowej miski WC wymieniając jedynie deskę na deskę myjącą. Dostępne są również dobrze przemyślane i estetyczne miski z funkcją mycia.
1 komentarz:

  1. Witam serdeczenie, ciekawy wpis, ale jeszcze ciekawsze są kafelki (mozaika) na ścianie :). Czy mogę uzyskać informację gdzie można je kupić lub jakiej są produkcji? Bardzo proszę o informacje.

    OdpowiedzUsuń