sobota, 20 września 2014

wieczór z geberitemWczorajszy wieczór spędziłam w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego na zaproszenie firmy Geberit. Firma chciała zaprezentować nowości produktowe ale o tym w kolejnym poście.
Nowy obiekt pod względem architektonicznym i urbanistycznym świetnie wpisuje się w krajobraz Katowic. Szklane kostki wśród pokopalnianych budynków, intrygują. Nie są też konkurencją dla dawnych obiektów wśród których jest budynek maszynowni, zaadaptowany na kawiarnię/restaurację oraz magazyn odzieży przewidziany na budynek Centrum Scenografii Polskiej. Ogólnodostępna część parkowo- publiczna wymaga jeszcze sporo pracy ale w przyszłości może być miejscem weekendowych spacerów tym bardziej, że rozciąga się stąd piękna panorama miasta.
Większość powierzchni wystawienniczej znajduje się pod ziemią tym samym nawiązując do pierwotnego przeznaczenia zespołu budynków. Impreza obywała się w jednej z kostek na poziomie -4 w jeszcze nie wypełnionych eksponatami wnętrzach. Otwarcie obiektu planowane jest na czerwiec 2015 roku ale już tera można wejść na część parkową.


1 komentarz: