czwartek, 16 października 2014

dizajnerska łódź cz.I

Do Łodzi na festiwal jechałam z wielką ciekawością jak w tym roku duże firmy pokażą inną stronę swojej kreatywności. W tym aspekcie odrobinę się zawiodłam, ponieważ tylko Barlinek - producent drewnianych podłóg, pokazał wariację na temat tworzywa z jakiego korzysta. Konstrukcja autorstwa Przemo Łukasika nie tylko wygląda intrygująco ale też wydziela niesamowity zapach drewna przyciągający jak magnes. Nie mam pojęcia czy efekt był zamierzony ale mnie instalacja kojarzy się z lasem, takim kontrolowanym miejskim lasem. Myślę, że kostka mogłaby stać w centrach miast jako punkt relaksu jak i też darmowej aromaterapii.Na wszystkie produkty patrzę przez pryzmat swoich projektów wnętrz tych aktualnie realizowanych jak i moich oczekiwań. Dlatego wybitnie zainteresował mnie ruchomy uchwyt na rower. Wokół uchwytu czy też problemu umieszczenia kilku rowerów w małym mieszkaniu krążyły moje myśli. W Łodzi potwierdziły się moje pomysły. Producentem jest firma Bike2Box, która myśląc o mieszkańcach miast chciała stworzyć zamykane parkingi dla rowerów w postaci całych kontenerów. Co nie znaczy, że nie możemy samego uchwytu zastosować wewnątrz mieszkania. Poniżej wizualizacja z szafą i wkomponowanym miejscem na rowery.

Przełomowo było na wystawie SPEKULACJE ! Właśnie do Łodzi jedzie się po takie wrażenia i wiedzę. Grupa panGenerator, to poszukiwacze nowych kierunków, mediów i nowych technologii. Najbardziej spektakularna, widowiskowa i skupiająca największą widownię była "fala świetlna". Czworościany z próżniowo zamkniętą w środku elektroniką łapią i przekazują światło następnym . Natomiast kolejna bryła przetwarza nasze ruchy w dźwięki. Dwunastościan foremny wyposażony w czujniki odległości na podczerwień przekazują dane do komputera, który zamienia dane na muzykę naszego ciała. Czy takie technologie mogą zmienić i jak wiele mogą zmienić?

3 komentarze:

  1. Widziałem tego młodzieńca na festiwalu jak próbował wprowadzić nas w odległy czas 2032r budując nowe domy! Szkoda,że to już nie będzie mój czas.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiem czy Pani wie ,że sprzedała Pani pomysł na darmową aromaterapię.

    OdpowiedzUsuń