wtorek, 16 sierpnia 2016

pod stopami

Kiedyś albo całkiem niedawno dywan był koniecznością przykrycia podłogi, która była jeszcze gorsza niż sam dywan. Przykrywał znaczącą powierzchnię i był nie całkiem dopasowany, bo wybór jaki mieliśmy nie był duży.
W tej chwili skrupulatnie dobieramy miękkie dopełnienie pod stopami. Mamy dywany o mocnych zdecydowanych kolorach, nieregulowanych kształtach i oryginalnych wzorach.
Ludowe wzory i dywany jak łowickie wycinanki, dywany specjalnie postarzane i oczywiście proste z naturalnych materiałów.
Z tak szerokiego zakresu jesteśmy w stanie dopasować coś do swojego wnętrza.


Dywilan- polski producent daje możliwość samodzielnego zaprojektowania dywanu. Rodzinna firma z Łodzi nastawiona jest na kreatywność co widać po oferowanych produktach ale też otarta jest na współpracę. Bardzo dobrze zaprojektowana i przejrzysta strona internetowa powoduje, że mamy poczucie że jesteśmy w odpowiednim miejscu.
Więcej na stronie : www.dywilan.pl

Sztuka Beskidzka - owszem mamy kilkanaście gotowych wzorów dywanów ale filozofia opiera się na oddaniu projektantom pełnej swobody działania przy równoczesnym wsparciu ze strony firmy.Więcej na stronie : www.sztuka-beskidzka.pl

Wyobraźnia i poszukiwanie inspiracji przez Agnieszkę Czop nie ma granic. Projektantka, tworzy unikatowe dywany i tkaniny z filcu. Jej dywany znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.Więcej na stronie : www.agnieszkaczop.com


Jeszcze na koniec przykłady firm nie z rodzimego rynku. Jak można się domyśleć ważne jest dla mnie docenianie polskich producentów ale nie mogę zapominać , że jestem projektantem i nie mogłabym ominąć takich projektów.
Więcej na stronie : moooicarpets.com/Więcej na stronie : www.gan-rugs.com/en/

12 komentarzy:

 1. Pamiętam te stare dywany, które przykrywały wytarte panele w domu :) Oj, nie były za piękne. Zawsze przez to miałem awersję do jakichkolwiek dywanów, ale muszę przyznać, że te dywany są inne. Ładne, zupełnie nietypowe. Myślę, że nad taką ozdobą mógłbym pomyśleć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też pamiętam te czasy przykrywania podłogi, bo brzydka. Jeśli chodzi o same dywany, to jakoś nie jestem zwolenniczką. Głównie przez to, że zbierają kurz. Ale jakiś jeden mały, ładny - czemu nie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam podobne podejście, nie chcę dywanów na całej powierzchni podłogi, a jedynie jako dodatek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie dywan nigdy nie kojarzył się z przykrywaniem brzydkiej podłogi :). Ale nie wyobrażam sobie, że mogłoby go w pokoju nie być. Przez 3 lata mieszkałam bez dywanu w wynajmowanej kawalerce, aż w końcu powiedziałam "dość!" i kupiłam dywan. Do dzisiaj nie wiem, jak znosiłam jego brak na panelach (zwłaszcza, że mają okropny kolor!).

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładne te dywaniki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pasowałby mi ten czarno biały w geometryczny wzór :) wszystkie ładne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Teraz dużo osób rezygnuje z dywanów a to one nadają niepowtarzalny charakter pomieszczeniom w domu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba waśnie pamięta się, bo mamy z czego wybierać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dywan jest bardzo wygodny tym bardziej zimą, zawsze troche cieplej w stópki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń