Przejdź do głównej zawartości

zielony Będzin - koniec

 

Wyjątkowa współpraca, długa, z różnymi perypetiami po drodze ale będzie mi brakowało wizyt na budowie.

Głównym motywem przewijającym się we wnętrzach jest zieleń w różnych postaciach - ożywionej i nieożywionej, naturalnej i sztucznej oraz po prostu w postaci koloru.

Punktem wyjścia do projektu wnętrz była zieleń, ponieważ właściciele posiadali już sporą ilość roślin doniczkowych  i już w projekcie trzeba było przewidzieć dla nich miejsce.

Wchodząc do domu w wiatrołapie mamy zapowiedź tego co będzie dalej. Ściana pokryta fototapetą z motywami roślinnymi od Double Room skrywa drzwi bezpośrednio prowadzące do kuchni. Naprzeciwko  pojemna szafa z tapicerowanym siedziskiem w kolorze brudnej zieleni. Przez czarne drzwi przechodzimy do części dziennej i pierwsze co widzimy są schody na piętro z czarną balustradą wykonaną ze stalowej siatki. Kolejną zieleń jaką możemy zobaczyć po wejściu do strefy dziennej jest sofa, płytki za wolnostojącym kominkiem i rośliny doniczkowe.  Wysoki salon wymagał nie tylko oświetlenia górnego pod wysokim dachem ale również na ścianie jako dyskretniejsze i oświetlające jedynie miejsce przy sofie. Sufit nad stołem jadalnianym i kuchnią został pozostawiony oryginalnie betonowy. Taka decyzja wymaga wcześniejszego ustalenia i zaprojektowania oświetlenia. Kuchnia ma głęboką fornirowana szafę kuchenną oraz szafki stojące z frontami w kolorze czarnym z powłoką velvet oraz czarnym granitowym blatem. Płytki na ścianie zostały dobrane kolorystycznie do sufitu, a na fragmencie ściany między szafkami stojącymi i szafą kuchenną mamy znowu ten sam motyw na fototapecie jak w wiatrołapie. Na całości parteru wybraliśmy panele winylowe w kolorze postarzanego kasztanowca. W kuchni również jest winyl ale w innym wydaniu. Wzór w kształcie rombów jest w trzech kolorach dzięki czemu nabiera iluzji głębi. Fornirowana szafa w kuchni przechodzi dalej na ścianę żeby od strony salonu zamienić się w otwarte półki okalające drzwi do wiatrołapu.

Na parterze są dwie łazienki, które wykończone są tymi samymi płytkami jednak jedna z nich jest bardziej czarna, a druga bardziej biała. Białe wielkoformatowe płytki z czarnymi smugami wypełniają ściany i podłogi obu łazienek. W mniejszej mamy przewagę koloru czarnego ponieważ cześć ścian pomalowana jest na czarno, czarne drzwi też robią swoje. Dopełnieniem są czarne oprawy oświetleniowe, armatura, szafka oraz postument umywalki. W drugiej łazience, większej mieszczącej się przy sypialni z przewagą białego koloru jest odwrotnie i armatura, oprawy oświetleniowe oraz drzwi i zabudowa meblowa jest biała.

W sypialni najbardziej udała się forma wezgłowia, która powstała przez przypadek i w ostatniej chwili. Plan był inny ale to jest przykład, że problemy rodzą nowe możliwości i nowe pomysły. Pomysłów dzięki temu projektowi mam dużo więcej. Za łóżkiem mamy cztery panele o różnych kształtach tworzących całość. Za ścianą pokrytą fototapetą mamy ukryte wejście do łazienki.

Na poddaszu mieści się ostatnia łazienka, gdzie znowu jest tą samą tapeta, która pojawia się na parterze.

Za nim dotrzemy do łazienki musimy przejść klatką schodową na piętro przez czarny korytarz. Wszystkie ściany począwszy od parteru, gdzie zaczynają się schody wykończone są winylową tapetą z delikatnym ryflowaniem. 














Komentarze

Popularne posty z tego bloga

trójkąt bermudzki

Za czasów obowiązkowej służby wojskowej Trójkątem Bermudzkim określano trzy miasta - Żary, Żagań i Gubin, a dlatego, że jednostki tam stacjonujące były prawdziwym testem na przetrwanie. Chyba nie muszę dokładnie wyjaśniać samego pojęcia ? Przypominam, że Trójkąt Bermudzki to obszar Atlantyku, w rejonie Bermudów, przez fascynatów zjawisk paranormalnych uznawanego za miejsce wielu niewyjaśnionych zaginięć statków, jachtów i samolotów. W Żarach i okolicach jestem niezmiennie rok w rok w okresie wakacji od 40 lat. Liczba jaką podałam jest dla mnie druzgocącą :). Jednak co roku odkrywam coś nowego albo dostrzegam coś co było dla mnie częścią krajobrazu i wcześniej nie zagłębiam się w historię miejsca. Ziemia Lubuska to jeden z piękniejszych regionów kraju. Lasy zajmują połowę obszaru i z pewnością były świadkami historii jaka toczyła się na tych terenach. O dziwo coraz bardziej doceniam relaksującą ciszę chaszczy. Żary swoją nazwę zawdzięczają prawdopodobnie od wypalania lasów - wyż...

Tarnów, czyli architekt na wakacjach

Tarnów ... byłam widziałam ...  Mogę już wpisać Tarnów na listę polskich miast, które nie wykorzystują w pełni swojego potencjału turystycznego. Promocja miasta, to praca na lata, a jest co pokazywać i o czym opowiadać. Prawdziwie wielokulturowe miasto gościło Żydów, Niemców, Austriaków, Ukraińców, Szkotów i Czechów, którzy zostawili jakiś ślad po sobie. Szkoci pojawili się z dwóch powodów - szukali nowych rynków zbytu i swojego miejsca na świecie. Szkocja od XIII wieku była pod butem anglików, a wówczas Rzeczypospolita jawiła się jako kraj powszechnej tolerancji, co moim zdaniem się nie zmieniło.  Trudno przyznać, że gościliśmy Austriaków, bo oni przejęli miasto w wyniku I rozbioru. Owszem na ten okres notuje się duży rozwój miasta ale jednocześnie władze austriackie prowadziły działania mające na celu skłócenie Polaków i ukrócić ich dążenia do niepodległości.  Żydzi pojawili się już w średniowieczu i na przestrzeni wieków uzyskali szereg praw ułatwiającym im życie i pro...

mono

Jakikolwiek wybierzemy styl, kolorystykę czy materiały wykończeniowe naszych wnętrz będzie, to dobry wybór, bo nasz indywidualny. Oczywiście każdy wybór niesie za sobą swoje konsekwencję i zasady o których trzeba pamiętać ale jak to z zasadami można czasami je łamać żeby odkryć coś nowego. Monochromatyczne wnętrza, to styl ukierunkowany na konkretny kolor, gdzie cała aranżacja podporządkowana jest jednej barwie, zróżnicowanej co najwyżej pod względem odcieni i nasycenia. Taki też kierunek obrany został przy aranżacji Agencji artystycznej w Sosnowcu. Połączenie bieli i czerni ma w sobie zdecydowanie jakie powinien posiadać zespół pracujący w agencji. Wykorzystanie pośrednich kolory z tej samej palety łagodzi takie połączenie. Odcienie grafitu i szarości tworzą kompozycję czystą i wyrazistą, a jednocześnie wnoszącą do pomieszczenia komfortową atmosferę. Wyrazisty antracyt podkreśla elegancki wystrój wnętrz. Wybrana do pomieszczeń czerń działa inspirująco i wspiera trwanie przy wł...