poniedziałek, 21 października 2013

łódź design festival - część II

"Kwiaty dla Słowacji"
Lars Kemper wraz z grupą najzdolniejszych młodych designerów zabiera nas w bajkowy świat ludowych podań.
Każdy z dwunastu pudełek kryje szklany przedmiot opowiadający inną historię. Słój z uchwytami do torebki nawiązuje do historii dziewczyny, która wolała miłość niż pieniądze – w przeciwieństwie do dzisiejszych poszukiwaczek złota polujących na milionerów, z drogimi torebkami, które stanowią ich znak rozpoznawczy. Szklany balon obrazuje zdradę jaka przyczyniła się do upadku miasta.


"Porta Design Project"
Liczy się tylko wyobraźnia. Firma Porta deklaruje podążanie za naszymi nowymi pomysłami.
Aranżacje boksów mówią same za siebie.Kolejna inicjatywa JustLight zorganizowana przez DuPont™ Corian® oraz firmę Krause skupiająca najzdolniejszych młodych projektantów wyłonionych w konkursie. Corian jako materiał staje się coraz bardziej popularny. Wykonywane są z niego blaty kuchenne i łazienkowe ale też wanny i umywalki.
Pomysł na wykorzystanie tego materiału do produkcji lamp moim zdaniem jak najbardziej udany. Pozwolił twórcą na stworzenie tak pięknych organicznych kształtów.

3 komentarze:

 1. Cześć, Twój blog jest pełen ciekawych treści. Uważam że warto skorzystać z serwisu który gwarantuje darmową reklamę. Zobacz portal Blogowskaz na stronie http://blogowskaz.org. Do wygrania nagrody dla najlepszych blogerów :D

  Pozdrawiam
  Justin
  zerknij co u mnie na http://czarnyszczur.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki! Już skorzystałam z serwisu.

  OdpowiedzUsuń