wtorek, 21 października 2014

dizajnerska łódź cz.II

... nie spodziewałam się. Wykład "Geberit – Design w czasach pesymizmu" Pana Janusza Kaniewskiego delikatnie mówiąc zostawił wszystkich z wielkim znakiem zapytania w głowie. Mnie na pewno. Wypowiedział tezy, które w tej chwili wydają się oczywiste. Moje obawy i niezrozumienie niektórych zjawisk oraz produktów masowo pojawiających się na rynku okazało się słuszne. Historia przedmiotu stała się tylko pretekstem do zastanowienia nad przyszłością. Zgodnie z tokiem rozumowania Pana Janusza czeka nasz duża zmiana związana ze zmianą stosunków międzyludzkich i tych międzynarodowych. Wizja Pana Janusza wygląda dość przerażająco jednak ja jestem z natury optymistą i chce widzieć inaczej. Nie będę więcej pisać o samym wykładzie ale o skutkach jakie spowodował w moich działaniach.
Niewykorzystany potencjał zostanie spożytkowany.

Na koniec bloku wykładowego został rozstrzygnięty konkurs "Kreacje z natury". Wraz z trzema koleżankami zostałyśmy wezwane na deski sceny.


Praca Mai opiera się na pomyśle połączenia drewna z porcelaną.


Pomysł Agaty, to głównie poszukiwania zniszczonej wodą i słońcem deski z wydrążoną środkową częścią.Ania zaproponowała deskę z gradientem. Cieniowana podłoga w różnych konfiguracjach.JO dłowanie, to moja propozycja. Deska z grafiką w kształcie jodełki malowaną od szablonu. Inspiracją były nacięcia w tym kształcie jodełki jakie robiono na żywych drzewach do pobierania żywicy.


2 komentarze:

  1. super artykuł

    www.onet.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Wykład był bardzo interesujący. Ciekawe ujęcie tematu.

    http://blackandchick.pl

    OdpowiedzUsuń