środa, 14 listopada 2018

MINT

„Kolor bezpośrednio wpływa na duszę. Kolor to klawiatura, oczy to młotki, dusza to fortepian z wieloma strunami. Artysta jest ręką, która gra, dotykając tego czy innego klawisza celowo, aby wprawić struny duszy w drgania”.
-Wassily Kandiski-

Nie poczuwam się do roli artysty ale doceniam wpływ kolorów na nasze życie. Świadome korzystanie z ich dobrodziejstwa jest absolutnie wskazane.
Kolejną moją realizacją jest dwupoziomowe mieszkanie na poddaszu z przeznaczeniem na wynajem. Jeżeli na wynajem, to znaczy tymczasowo, na jakiś czas. Na bliżej nieokreślony czas zamieszka nikomu nieznana osoba lub osoby. Dlatego do projektowania takich wnętrz trzeba podejść w miarę uniwersalnie ale też nie nudno.

Kolor miętowy jest zielenią połączoną z niebieskim. Miętowa zieleń kojarzona jest ze świeżością, powodzeniem i zadowoleniem. Negatywne cechy przypisywane zieleni to niestabilność i losowość, co w wypadku mieszkania na jakiś czas jest raczej trafnym odczuciem.

Największą zmianę przeszła łazienka na pierwszym poziomie. Została podzielona, dzięki czemu powstał mały korytarz z szafą i pralnia dostępna od strony łazienki. Powierzchnia tego pomieszczenia pozwała na tak duże jej zmniejszenie. Prócz miętowych płytek w niepopularnym formacie sufit również jest w kolorze miętowym.

Pozostała część mieszkania, to pod względem estetycznym zabawa połączeniem miętowego i białego. Oczywiście niezmiennie zapraszam na moją stronę, gdzie można zobaczyć więcej zdjęć - conceptjoana.archimental.com

10 komentarzy:

 1. Miętowa cegła, no tego jeszcze nie widziałam, ale jestem zachwycona!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zmiany, zmiany, jak najbardziej na plus te wszystkie zmiany. Pokoje wyglądają bajecznie. Fajnie dobrane kolory, bardzo mi się wszystko tu podoba

  OdpowiedzUsuń
 3. Metamorfoza łazienki robi wrażenie, a kolor miętowy idealnie się w nią wpasował :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolor przypomina mi lody pistacjowe, nieoczywisty, oryginalny, jestem na tak. Oczywiście trzeba wiedzieć jak go zestawić z innymi barwami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne mieszkanie, widać tutaj rękę specjalisty.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznaję, widać rękę specjalisty. Cała aranżacja, wykończenie, meble, dodatki i kolorystyka wyglądają przepięknie! Aż chciałoby się mieć takie mieszkanie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie aranżacje są rzadko spotykane. Myślę, że mieszkanie jak najbardziej jest uniwersalne i powinno przypaść do gustu mieszkańcom. Mnie urzekła ta miętowa cegła :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo oryginalne ale i piękne wnętrze. Widać, że aranżacja była dobrze przemyślana i wykonana przez specjalistę. Podoba mi się zwłaszcza motyw miętowych cegieł.

  OdpowiedzUsuń
 9. Miętowy kolor jest doskonały! Od zawsze zachwycają mnie aranżacje z jego udziałem. Zwykle jednak są to przede wszystkich miętowe dodatki, dlatego zaskoczyły mnie cegiełki i płytki w tym kolorze. Uważam jednak, że był to świetny wybór.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie jest to mój kolor i zazwyczaj w ogóle go nie akceptuje, ale tutaj wygląda dobrze.

  OdpowiedzUsuń