niedziela, 24 listopada 2019

siedliskoJak jest sielsko - anielsko człowiek odpoczywa, a gdzie jak nie w domu ma odpoczywać na całego. Intensywne życie i ilość impulsów powoduje, że w domu chcemy jedynie relaksować się.

Słowo siedlisko kojarzy się z urokliwym miejscem, cichą przystanią, ciepłym "gniazdem", i gościnnymi progami innym z siedliskiem np. zarazków :). Siedliskiem jest także działka, na której znajduje się wyłącznie budynek mieszkalny.

W tej realizacji chciałam osiągnąć efekt nie tylko sielskości ale też niewymuszonej elegancji i przede wszystkim subtelnego połączenia klasyki i nowoczesności.
Zastosowaliśmy jeden rodzaj płytek w firmy Realonda które różnią się jedynie albo aż kształtem. Mamy romby układające się w heksagon , prostopadłościany tworzące jodełkę.
Wnętrza jakie powstały mają budzić takie emocje , bo są idealnym odwzorowaniem jego mieszkańców.
Jasne odcienie drewna pojawiają się na ramach okiennych, płytkach drewnopodobnych, meblach i okładzinach ściennych. Nie lubię się powtarzać w projektach ale tutaj nie było trafniejszego wyboru podłogi. Qiuck Step ma bardzo dobrej jakości podłogi laminowane, a wzór funkcjonujący pod nazwą "Ręcznie tkany materiał" jest moim numerem jeden.

Główna łazienka jest kontynuacją stylistyczną pozostałych przestrzeni. Drewno, drewno i jeszcze raz drewno w połączeniu z blado miętowymi płytkami. Na całej ścianie pod połacią dachową jest zabudowa meblowa, która pomieści wszystko co niezbędne w tym pomieszczeniu.Więcej zdjęć na stronie : conceptjoana.archimental.com

7 komentarzy:

 1. Interesujące informacje można znaleźć na Twoim blogu. Czekam na kolejny artykuł, który zainteresuje mnie tak samo jak poprzednie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne wnętrza, brakuje mi jednak rolet okiennych. Zbyt dużo światła może przeszkadzać, razić i może to być niekomfortowe. Rolety nie zaciemniają całkowicie pomieszczenia, przepuszczają tylko część światła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brakuje mi tutaj kolorowych kwiatów. Myślę, że lawenda będzie się ładnie komponować z bielą i drewnem. Sadzonki można kupić przez internet.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne mieszkanie i pomimo tego, że jest bardzo jasne, to widzę inspirację stylem loftowym, chociaż w bardzo subtelnej i przytulnej wersji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zupelnie nie moje kolory, ale o dziwo bardzo mi się podoba. Genialne wnętrze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podobają mi się te wnętrza, ale to co jest na zewnątrz też jest ważne. Każdy dom czy mieszkanie potrzebuje solidnych i wytrzymałych na różne czynniki, drzwi wejściowych. Ja zdecydowałem się na drewniane drzwi wejściowe.

  OdpowiedzUsuń