sobota, 12 lipca 2014

filmowe inspiracje

Niebywałe połączenia kolorystyczne na kadrach francuskiego filmu "Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus" z Sophie Marceau w jednej z głównych ról. Fabuła opiera się na relacjach między kobietą, a mężczyzną i kłopotach wynikających z różnic między płciami. Małżeństwo pewnego dnia dochodzi do wniosku, że powinni zamienić się rolami. Ile razy ja miałam taką ochotę. Obejrzałam do końca, bo chciałam wiedzieć jak zakończy się próba zamiany ale też jak zakończy się remont domu głównych bohaterów.
Wnętrza trochę wyciągnięte z lat 70-tych. Nie brakuje detali art deco i niespotykanych połączeń materiałowych oraz kolorystycznych. Wnętrza strefy dziennej stanowczo odbiegają od wyglądu łazienek.Pomieszczenia potraktowane bardzo współcześnie. Wanna wolnostojąca, miętowa i czarna mozaika oraz oryginalnie potraktowane umywalki. Możliwe, że kiedyś powtórzę pomysł.

Przestrzeń dzienna jest w całości otwarta od samego wejścia widać całe wnętrze. Ciekawe jest zestawienie kolorów przywodzących na myśl deser z budyniem, lodami i może wisienką z np. drzwiami w stylu japońskim. Całość dopełnia podest spełniający również funkcję szafki między innymi na telewizor. Nie zabrakło klasyki designu, a mianowicie leżanki Barcelona autorstwa lub inspirowana projektem Ludwiga Mies Van Der Rohe.

1 komentarz:

  1. Inspiracje można czerpać z każdego źródła, myślę że pod tym względem nie ma żadnych ograniczeń... i ja tak właśnie przymierzam się do remontu, w tym momencie zastanawiam się jakie gniazdka elektryczne te z tych https://www.interblue.pl/gniazda-wlaczniki-i-akcesoria/gniazda/gniazda-elektryczne/gniazda-podtynkowe/gniazda-pojedyncze-podtynkowe/ wybrać. może jakieś porady?

    OdpowiedzUsuń