niedziela, 13 lipca 2014

Art Jarmark, czyli Wzory po śląsku

Dzisiejszy dzień nie zapowiadał się tak przyjemnie jak myślałam. Planowany wyjazd został przełożony i dlatego wybrałam się na Nikiszowiec. Dla tych którzy nie wiedzą, Nikiszowiec, to osiedle domów, które zostały wybudowane na początku XX wieku dla górników zatrudnionych w kopalni "Giesche". Osiedle zaprojektowali architekci Emil i Georg Zillmannowie z Charlottenburga, także twórcy zabudowy Giszowca.Zespół budynków został wpisany na listę pomników historii. Klimatyczne miejsce ze skrupulatnie przemyślanym układem funkcjonalno przestrzennym. Niestety uliczki wewnątrz zabudowy nie nastrajają mnie pozytywnie. Jednak jest to odpowiednie miejsce na wszelkie artystyczne przedsięwzięcia.

Nie miałam świadomości, że akurat dzisiaj odbywał się Art Jarmark. Taki odpowiednik warszawskich Worów. Artyści na rynku prezentowali swoje wyroby. Na Art Jarmarku była niebywała okazja, żeby kupić unikatowe przedmioty do domu, ubrania, biżuterię, a wszystko oryginalne i niepowtarzalne.

Bajeczne rysunki Pani Joanny do kupienia oczywiście też w internecie za pośrednictwem Facebooka - Joanna Star Czupryniak WytworyPracownia hafciarska Blue Bed
Ostempluj się
4 komentarze:

 1. Jarmark byl bardzo udany. Piękna pogoda, mili i uśmiechnięci odwiedzający. A Nikiszowiec warto odwiedzić przy innej okazji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nikiszowiec oczywiście trzeba zobaczyć będą w okolicy, a ja się cieszę że przez przypadek trafiłam na jarmark.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nikiszowiec od teraz jest na mojej liści ciekawych miejsc do zwiedzenia w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 4. dziękuję pani Joanno, mam nadzieję na rychłe, artystyczne spotkanie

  OdpowiedzUsuń