Przejdź do głównej zawartości

kashmir white , czyli zakończenie prac wykończeniowych


Zawsze przychodzi zakończyć projekt i wszystko co z nim związane. Czasami ten czas jest długi, czasami krótki. Jedno jest ważne. Każdy kto mi zaufał i dokonywał jedynie słusznych wyborów bazując na moich propozycjach jest zawsze zadowolony z efektu naszej pracy i z wnętrz jakie powstały. 

W przypadku projektu mieszkania w Dąbrowie Górniczej był długi, głównie ze względu na opóźnienia dewelopera. Ma to swoje plusy. Byliśmy perfekcyjnie przygotowani. Wszystko było zakupione i zaplanowane dużo przed czasem.

Początki projektu opisałam w poście - kashmir-white-czyli-poprawiamy 

Nie za duże mieszkanie zawsze potrzebuje konsekwencji w budowaniu estetyki. Na podłodze w całym mieszkaniu mamy tytułowy kamień "kashmir white" od którego wszystko się zaczęło. Właściciele byli pewni, że to jedyny element wnętrza którego wyboru są pewni. Do kolorystyki kamienia dobrane zostały pozostałe elementy we wnętrzu. Białe ściany, odcienie szarości , brudny miętowy, odcienie zieleni i miedź , to główne motywy we wnętrzu.

Wchodząc do mieszkania pierwsze co widzimy, to drzwi przesuwane ze szkłem ryflowanym w złotej ramie. Nie było łatwo połączyć tylu wymagań w jednych drzwiach. Miały być przesuwane chowane do kasety, która umożliwia jednocześnie montaż drzwi do szafy tuż obok. Udało się i drzwi wykonała firma Prestige z Katowic, która sprostała wszystkim wytycznym. Długa ściana ciągnąca się przez całe mieszkanie z drzwiami, kolejno do pokoju, łazienki i sypialni nie mogła być poszatkowana i dlatego ściana i drzwi mają takie same wykończenie. Na całości położona jest tapeta Vinplex z delikatnym ryflowaniem w białym kolorze. Takie zabiegi powodują, że pomieszczenia wydają się większe. Krótszą ścianę z drzwiami do toalety w całości wypełniają lustra i dlatego wąski korytarz jest bardziej przestrzenny. 

W łazience mamy połączenie wielkoformatowych płytek White Opal w malowniczej odsłonie, gdzie dominują odcienie bieli i szarości z małymi płytkami w kolorze brudnej, jasnej zieleni. Miętowy pojawia się w kabinie prysznicowej na ścianach, suficie i sztukaterii, która opasa całą łazienkę i tylko w granicach kabiny ma inny kolor. Kolor mebli łazienkowych tych wiszących i szafki pod umywalką został dobrany do płytek w kabinie. 

W toalecie mamy minimalną ilość płytek, bo tylko na podłodze i na obudowie stelaża miski wc. Miejsce za kotarą skrywa sprzęty techniczne takie jak piecyk, bojler i zmiękczacz wody. Kotara w połączeniu z malowanymi ścianami i stolikiem pod umywalką z odzysku robi elegancki anturaż. 

Kuchnia, to znowu połączenie bieli, miedzi i brudnego miętowego. Na krótkiej ścianie umieszczona jest biała głęboka, biała szafa z lodówką. Białe są również szafki wiszące z miedzianym pasem w miejscu okapu. Pozostałe fronty szafek stojących i słupka przy wejściu mają kolor mięty uzupełnione o miedziane uchwyty z delikatną ramką. Lewa strona blatu roboczego doświetlona jest oprawami Aqform w suficie podwieszanym, a całość kończą białe lamele. 

W salonie klienci nalegali na umieszczenie swoich mebli retro. Tak tez zrobiliśmy, bo klientów potrzeby są bardzo ważne wręcz najważniejsze. Miałam wielkie obawy ale ostateczny efekt mnie zaskoczył. 



















Zdjęcia : Maciej Sułek 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

trójkąt bermudzki

Za czasów obowiązkowej służby wojskowej Trójkątem Bermudzkim określano trzy miasta - Żary, Żagań i Gubin, a dlatego, że jednostki tam stacjonujące były prawdziwym testem na przetrwanie. Chyba nie muszę dokładnie wyjaśniać samego pojęcia ? Przypominam, że Trójkąt Bermudzki to obszar Atlantyku, w rejonie Bermudów, przez fascynatów zjawisk paranormalnych uznawanego za miejsce wielu niewyjaśnionych zaginięć statków, jachtów i samolotów. W Żarach i okolicach jestem niezmiennie rok w rok w okresie wakacji od 40 lat. Liczba jaką podałam jest dla mnie druzgocącą :). Jednak co roku odkrywam coś nowego albo dostrzegam coś co było dla mnie częścią krajobrazu i wcześniej nie zagłębiam się w historię miejsca. Ziemia Lubuska to jeden z piękniejszych regionów kraju. Lasy zajmują połowę obszaru i z pewnością były świadkami historii jaka toczyła się na tych terenach. O dziwo coraz bardziej doceniam relaksującą ciszę chaszczy. Żary swoją nazwę zawdzięczają prawdopodobnie od wypalania lasów - wyż...

Tarnów, czyli architekt na wakacjach

Tarnów ... byłam widziałam ...  Mogę już wpisać Tarnów na listę polskich miast, które nie wykorzystują w pełni swojego potencjału turystycznego. Promocja miasta, to praca na lata, a jest co pokazywać i o czym opowiadać. Prawdziwie wielokulturowe miasto gościło Żydów, Niemców, Austriaków, Ukraińców, Szkotów i Czechów, którzy zostawili jakiś ślad po sobie. Szkoci pojawili się z dwóch powodów - szukali nowych rynków zbytu i swojego miejsca na świecie. Szkocja od XIII wieku była pod butem anglików, a wówczas Rzeczypospolita jawiła się jako kraj powszechnej tolerancji, co moim zdaniem się nie zmieniło.  Trudno przyznać, że gościliśmy Austriaków, bo oni przejęli miasto w wyniku I rozbioru. Owszem na ten okres notuje się duży rozwój miasta ale jednocześnie władze austriackie prowadziły działania mające na celu skłócenie Polaków i ukrócić ich dążenia do niepodległości.  Żydzi pojawili się już w średniowieczu i na przestrzeni wieków uzyskali szereg praw ułatwiającym im życie i pro...

mono

Jakikolwiek wybierzemy styl, kolorystykę czy materiały wykończeniowe naszych wnętrz będzie, to dobry wybór, bo nasz indywidualny. Oczywiście każdy wybór niesie za sobą swoje konsekwencję i zasady o których trzeba pamiętać ale jak to z zasadami można czasami je łamać żeby odkryć coś nowego. Monochromatyczne wnętrza, to styl ukierunkowany na konkretny kolor, gdzie cała aranżacja podporządkowana jest jednej barwie, zróżnicowanej co najwyżej pod względem odcieni i nasycenia. Taki też kierunek obrany został przy aranżacji Agencji artystycznej w Sosnowcu. Połączenie bieli i czerni ma w sobie zdecydowanie jakie powinien posiadać zespół pracujący w agencji. Wykorzystanie pośrednich kolory z tej samej palety łagodzi takie połączenie. Odcienie grafitu i szarości tworzą kompozycję czystą i wyrazistą, a jednocześnie wnoszącą do pomieszczenia komfortową atmosferę. Wyrazisty antracyt podkreśla elegancki wystrój wnętrz. Wybrana do pomieszczeń czerń działa inspirująco i wspiera trwanie przy wł...