poniedziałek, 4 stycznia 2010

ispiracje dla wnętrz

Inspiracją dla stworzenia swojego niepowtarzalnego wnętrza może stać się stara fotografia, pejzaż, unikalny mebel, designerskia lampa, miejsce w jakim znajduje się dom lub mieszkanie i niezbędna jest odrobina odwagi oraz fantazji. Nie znaczy to , że przy projektowaniu posługuje się jednakowym schematem, szablonem myślenia. Zawsze będę powtarzać , że wnętrze ma być dopasowane do potrzeb i upodobań mieszkańców, nie zawsze designerskie i wystylizowane.
W niezliczonej ilości przedmiotów i materiałów wykończeniowych trzeba znaleźć coś dla siebie.
Wzory ostatnio wracających do łask tapet zaskakują różnorodnością.

Tapeta belgijskiego studia Blink czy tapeta holenderskiej firmy Eijffinger ?Dywan belgijskiego studia Blink czy wesoła kompozycja z filcu firmy Mohodesign ?
Podłogi laminowane z firmy Parador, to najnowsza idea awangardy.
Niezwykle atrakcyjne wzory dekoracyjne i struktury pozwalają stworzyć niepowtarzalne wnętrze.
Drewniane wzory w podłogach Quick-Step występujące w wielu różnych odmianach również mogą stać się inspiracją wnętrz od awangardowo zaprojektowanych loftów po tradycyjne chaty z drewna.
Sosna biała szczotkowana, deskaLinia mebli wypoczynkowych Confluences francuskiego projektanta Philippe Nigro dla firmy Ligne Roset jest tak różna od tego co proponuje np. polski producent MebelplastOstatnie dwie skrajne propozycje oświetlenia. Obecna już we wnętrzach oprawa halogenowa firmy CHORS lub lampa na pograniczu kiczu marki Committee ?
Jak widać na przykładach dynamiczny rozwój wzornictwa daje niezliczone ilości bodźców.
Co Państwo wybieracie ?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza