niedziela, 10 stycznia 2010

orginalne meble - nie koniecznie nowe


Misfits firmy Moroso, to system modułów o płynnych, falistych kształtach zapewniających komfort.
MOROSO projektuje swoje sofy, fotele i akcesoria ze znaną projektantów, takich jak: Ron Arad, Carlo Colombo, Enrico Franzolini, Marc Newson, Toshiyuki Kita i Patricia Urquiola


Z pozoru prosta sofa Do-Lo-Rez w rzeczywistości niezwykle skomplikowana w budowie, konstrukcji i warunków produkcji.
Zdjęcia ze strony : http://www.moroso.it/
Chcąc wprowadzić trochę surrealizmu do swojego wnętrza proponuję tego rodzaju sofę, która będzie grała główną rolę we wnętrzu.


Nowość w kolekcji Ligne Roset, nowoczesna forma fotela bujanego.
Zdjęcia ze strony : http://www.ligne-roset.pl


Krzesło projektu Jurgen Bey. Stare krzesło pokryte warstwą włókna szklanego z kwiatowym wzorem.
Po co wyrzucać ? Pomysł można wykorzystać stosując inny rodzaj wzoru dostosowanego do własnego wnętrza.
Zdjęcie ze strony : design.eteximports.comBenjamin Studio skupia się na tworzeniu oryginalnych produktów. W śród nich jest krzesło Winks z akrylu. W odpowiednim wnętrzu mogłoby stanowić ciekawy akcent.
Zdjęcie ze strony : http://www.benjaminshine.com/


Fantastyczny pomysł na recykling własnych rzeczy, a jaki efekt. Krzesło Rag projektu TEJO REMY rozbudza wyobraźnie co jeszcze można zrobić ze zużytymi przedmiotami.

Jakie nieograniczone możliwości daje recykling i tu znowu sprawdza się cytat Alberta Einsteina "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" .

... i jeszcze na koniec stoły produkowane z karoserii samochodowych.
Zdjęcia ze strony : joelhester.com/


Joel Hester tworzy piękne dzieła sztuki ze starych samochodów. Osobiście chciałabym mieć taki stół. Czy ktoś jeszcze chciałby mieć taki stół ?

1 komentarz:

  1. Wraz z żoną, gdy skończy się zima, zamierzamy wyremontować nasze dwupoziomowe mieszkanie. Jednak jest jeden problem, ponieważ żona zakochana jest w stylu dworkowym i w takim widzi nasze mieszakanie, a ja wręcz przeciwnie, preferuję styl nowoczesny. Obejrzałem zdjęcia, które Pani zamieściła na blogu jak i na swojej stronie internetowej. Pani pomysłowość i rześkość umysłu jest zachwycająca. Jestem pewien, że w końcu dotarłem do osoby, która będzie w stanie pogodzić dwie strony - nasyci wilka i owce ocali ;) Pozdrawiam serdecznie, do usłyszenia gdy śniegi stopnieją. Paweł

    OdpowiedzUsuń