niedziela, 21 grudnia 2014

korytarz w kamienicy

Bardzo długie wąskie pomieszczenie w kamienicy, to wyzwanie ale dla mnie pestka:). Wszelkimi sposobami - oświetlenie, dobór kolorów - można zmienić proporcje pomieszczenia. Z jednej strony korytarz, to wizytówka domu i możemy popuścić wodze fantazji. Z drugiej nie można zapomnieć o funkcji jaką powinien spełniać. Dlatego na środku długiego korytarza powstanie pojemna szafa dzieląca przestrzeń na ogólnodostępną, czyli tą reprezentacyjną i prywatną, gdzie znajdują się wejścia do pokoi.
Ważnym dopełnieniem wnętrza i równocześnie główną inspiracją były obrazy jakie zawisną na ścianie korytarza autorstwa Pawła Korczyńskiego.


wizualizacje


zdjęcia

9 komentarzy:

 1. Bardzo oryginalnie to wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe, jak zwykły, wąziutki korytarz, nabiera charakteru. Bardzo ładne zestawienie kolorów i piękne obrazy, wszystko świetnie ze sobą współgra.

  OdpowiedzUsuń
 3. ... to jeszcze nie koniec prac :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jasny korytarz najbardziej mi się podoba, no i duże lustro.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z urządzeniem wąskich pomieszczeń zawsze jest mnóstwo problemów. Jasna kolorystyka to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie zgodzę się z tą jasną kolorystyką. Kluczem jest wizualna zmiana proporcji pomieszczenia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie bomba. Kamienice są zazwyczaj ciemne i ponure, a tu miła niespodzianka. Lokatorzy nie powinni protestować :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny korytarz, ale dla mnie trochę zbyt kolorowy.


  Zapraszam na moją stronę, na której dostępna jest duża oferta ogrodzeń

  OdpowiedzUsuń