piątek, 12 sierpnia 2016

jeziora.pl

... cisza, spokój ... ludzi mało ... książki ... wylegiwanie nad jeziorem ... i architektura ... mazury ...Dlaczego Mazury ? Dzisiaj w nocy oglądam wybuch perseidów. Idealne warunki na obserwacje nieba. Czy wiecie, że w miejscowości Kętrzyn stoi budynek po dawnej Loży Masońskiej? Podobno w miejscowości Reszek spalono ostatnią czarownicę w Europie ? W Starych Kjejkutach znajduje się szkoła polskiego wywiadu, a w Szczytnie szkoła policyjna. Pod miejscowością Olsztynek w środku lasu jest pole, gdzie stało nieistniejące już Mauzoleum Hindenburga które formą przypominało krąg bloków kamiennych ze Stonehenge. W środku lasu jest też Wilczy Szaniec, czyli kwatera gówna Adolfa Hitlera. Zamaskowane miasteczko w lesie - 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe. W tym miejscu podejmowano decyzje dotyczące losów wielu narodów Europy. Wreszcie mazurska miejscowość Żywkowo jest największym siedliskiem bocianów w Polsce.
Tematyka moich zdjęć z podróży nie może być inna jak architektura, a na Mazurach jest co fotografować. Zamki krzyżackie w każdej miejscowości.


OLSZTYN

NIDZICA


SZCZYTNO
3 komentarze:

  1. Świetne zdjęcia! Bardzo zachęcają do odwiedzenia tamtych okolic. Nie jest blisko, ale kto wie, może znajdzie się jakiś wolny weekend jeszcze przez zimą :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem pod wrażeniem. Bardzo ciekawie napisane.

    OdpowiedzUsuń