czwartek, 1 września 2016

wakacje przez cały rok

Otoczenie w jakim przebywamy wpływa na nas do tego stopnia, że możemy być pełni energii lub nawet źle się czuć.
Tego złego samopoczucia doświadczyłam przebywając krótko na jednej ze stacji benzynowych w Bytomiu. Ze względu na szkody górnicze w niewielkim budynku pion nie jest pionem, a poziom nie jest poziomem. Nie spodziewałam się takiej reakcji mojego organizmu. Zawroty głowy i brak koncentracji chyba dotknął nie tyko mnie.
To jest ekstremalna sytuacja ale tylko udowadnia, że otoczenie w jakim przebywamy oddziałuje na nasze zachowanie i samopoczucie itd.

Chiński filozof Konfucjusz twierdził "Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu".
Idąc tym tropem myślenia czy możemy odnieść to do naszych wnętrz ?
W takim razie czy można w naszej szerokości geograficznej czuć się we własnym domu jak na wakacjach przez cały rok ? A dlaczego nie ?

Klimaty, motywy i kolorystyka śródziemnomorska najbardziej kojarzy się z wakacjami. Oczywiście dla każdego wakacyjne klimaty, to lazur Gracji i słońce Hiszpanii.
Jednak taka idea przyświeca nowemu projektowi aranżacji wnętrz domu w Mikołowie.
Indywidualnie dobrane pytki cementowe Purpura - www.purpura.eu na stronie internetowej można samodzielnie wybrać wzór i kolorystykę.
Krzesła czeskiej firmy TON z ręcznie giętego drewna.
Poduszki i tekstylia domowe z firmy We Love Beds bardzo dobrej jakości - www.welovebedsTrójwarstwowa deska podłogowa nadająca się na ogrzewanie podłogowe z firmy Barlinek - www.barlinek.com.pl
Ogrodowe hamaki jako siedziska z wytrzymałego materiału na drewniany stelażu - www.sliv.com
Ręcznie wykonywane dywany od producentów z Ameryki Północnej- www.trellis.pl

10 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy i pełen inspiracji wpis:) Cytaty są dość motywujące- naprawdę! Bardzo podobają mi się te hamaki:)Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne pomieszczenie, świetna kolorystyka. Chciałoby się mieć taki hamak. Myślę, że słowa Konfucjusza spokojnie można odnieść także do wnętrz. Jeśli nasze mieszkanie jest dobrze zaplanowane i w ogóle wszystko jest według naszych pomysłów to jak najbardziej można się czuć jak na wakacjach przez cały rok :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się, mnie też bardzo się podoba, ta kolorystyka sprawia, że pokój wydaje mi się taki.. królewski :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chamaki w pokoju !!! Świetny pomysł :) Muszę pomysł przenieść do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też chcę chamak do pokoju!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się całkowicie! Wiele zależy od otoczenia w jakim przebywamy. Dlatego wolę ciepłe, nasłonecznione pokoje zamiast tych "bez życia" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Spędzam tutaj naprawdę sporo czasu i ten blog nigdy mnie nie zawiódł. Polecam!
  Po więcej inspiracji zapraszam do nas: https://stylowo-mieszkam.pl/

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem ciekawa co dla Was oznacza "klimat wakacyjny" ?

  OdpowiedzUsuń