sobota, 9 lutego 2019

może morzeZimą wyjazd nad polskie morze? Dlaczego nie. Zdecydowanie mniej ludzi, dużo jodu i niższe ceny.
W sezonie nie zdecydowałabym się wybrać do Międzyzdrojów, a zimą i owszem.

W Międzyzdrojach łagodne zejście na plażę na niewielkim odcinku przeistacza się w klifowe.
Usytuowana tam ścieżka przyrodniczo historyczna "Biała Góra" jest o tej porze roku dość mroczna. Ma jednak dużo uroku w takiej odsłonie. Do niedawna jeszcze był to teren wojskowy teraz część Bazy Edukacyjnej Wolińskiego Parku Narodowego. ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO – HISTORYCZNA BIAŁA GÓRA umożliwia zapoznanie się z zabytkami polskiej architektury militarnej.
Wysoki klif był idealnym miejscem dla takich obiektów. Obiekty militarne powstały w latach 30-tych XX wieku dla Szkoły Artylerii Pokładowej Marynarki Wojennej III Rzeszy.

Po II wojnie światowej w tym miejscu wybudowano 4 stanowiska armat 130mm, schron dalmierza i 2 wieże kierowania ogniem. Na 1300 m szlaku można zapoznać się z niektórymi obiektami, część z nich została zamknięta dla zwiedzających, aby stworzyć w nich warunki dla zimowania nietoperzy.
7 komentarzy:

 1. Zima nad morzem jest piękną! Wspaniałe zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że niedługo nastanie wiosenna pogoda, bo szczerze mówiąc zimy mam już trochę dość. Śniegu nie było za dużo, ale jest zimno, a mi się marzy piękne słońce i chodzenie bez kurtki. Zdjęcia rzeczywiście ładne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesujący blog. Zawiera ciekawe informacje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy blog. Wejdę na niego jeszcze nie raz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Blog jest interesujący. Czekam na kolejny wpis..

  OdpowiedzUsuń