piątek, 22 listopada 2013

nowoczesne trendy w architekturze wnętrz cd.

Na konferencji organizowane przez Virtus Studio prezentowało się wielu przedsiębiorców ale miłym zaskoczeniem było odkrycie Grupy Marbet. Z szerokiej działalności firmy dla mnie jako architekta najbardziej interesujący jest dział STYLE i DESIGN .
Zdecydowanie przypadł mi do gustu fotel Neon produkowany w rozmiarach S, M, L zaprojektowany przez Tomasza Augustyniaka.Wśród produktów Marbet są też listwy, rozety i elementy wykończeniowe decydujące o ostatecznym klimacie wnętrza.


Mocno zainspirował mnie materiał LG Hi-Macs. Jest to naturalny kamień akrylowy w postaci płyt. Składa się w 75% z naturalnych minerałów, masy akrylowej i pigmentów. Wykorzystuje się go do produkcji mebli, zlewozmywaków i umywalek oraz stosuje jako okładziny ścienne. Zainspirował może nie sam materiał ale jego właściwości termoplastyczne, duża twardość oraz bezspoinowa technologia łączenia.


Zdjęcie ze strony : www.aimms.com.pl

Ostatni produkt warty zauważania, to CRYSTAL PANEL SYSTEM. Panele z grafiką wykonane na matrycy, która na całej powierzchni równomiernie rozprasza światło. Wielkość dowolna, przeznaczenie również, dobre do wnętrz prywatnych jak i do publicznych, a co najważniejsze energooszczędne.2 komentarze:

  1. Na takie spotkania dla architektów warto chodzić. Dowiedzieć się o nowościach materiałowych i możliwościach technicznych.

    OdpowiedzUsuń