Przejdź do głównej zawartości

forum dobrego designu

Moja kolejna wizyta w stolicy nie obyła się bez dodatkowych wrażeń. Tym razem na dworcu w Warszawie było zamieszanie z ulatniającym się gazem. Gorzej, że byłam zmuszona przechodzić w miejscu gdzie przejścia nie ma.
Na Forum dotarłam cała i niespóźniona.

Jak wspominałam Forum organizowało wydawnictwo Publikator. Jednym z uczestników panelu dyskusyjnego był Piotr Voelkel. Właściciel Grupy Vox uzmysłowił i przekonał mnie, że system "zosi samosi" się nie sprawdza. Myśląc o szeroko pojętym projektowaniu należy korzystać z wiedzy i doświadczeń specjalistów z różnych dziedzin. Wspomagają nasz proces twórczy. Współpracując z technologami, handlowcami i marketingowcami nasza praca przynosi korzyści też materialne. Słuszny jest też jego pogląd, że projektujemy nie dla realizacji własnych idei. Firmy Pana Piotra Voelkela stały się bardziej innowacyjne właśnie dzięki współpracy z psychologami, antropologami i socjologami z SWPS zmieniając sposób projektowania wyrobów i usług. Jest to również człowiek, który wytoczył wojnę państwowej edukacji. School of Form będąca jego własnością przede wszystkim uczy pracy w zespole.
Cytat wypowiedzi:
– Edukacja w Polsce od przedszkola aż po studia wymaga gruntownej przebudowy. Szkoła skupia się na niedoskonałościach, a zaprzepaszcza talenty. Tracimy poczucie wartości, pewność siebie. Z kolei wyścig szczurów uczy egoizmu, który nie sprzyja pracy w zespole. Chcę to zmienić – deklaruje.
Nic mi nie pozostaje tylko się zgodzić tym bardziej, że od października debiutuję jako nauczyciel.
Możliwość wysłuchania rozentuzjazmowanej wypowiedzi Pana Piotra dała mi więcej odwagi w realizacji własnych pomysłów na biznes.

Na Forum wręczano również nagrody w konkursie Dobry Design 2014 dla produktów ocenianych przez architektów.
Nie będę wymieniać wszystkich dostrzeżonych przez jury produktów.
W podkategorii Dekoracja i Wyposażenie zaciekawiły mnie drzwi COLOR STYLE PIU Design.
W podkategorii Zabudowa Kuchenna okap kuchenny HYDRIA Ciarko i głównie dlatego, że producent jest polski.


Komentarze

  1. Co do tego że dobrze współpracować z osobami z innych dziedzin w pełni się zgadzam. Niestety często projekty są swobodną interpretacją wnętrza przez artystę :) lub czysto komercyjne tzn. wrzucę produkty firm które płacą większą prowizję ... ach samo życie :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Pisząc o współpracy nie miałam na myśli typowej relacji architekt - handlowiec polegającej na prowizjach. Raczej pisałam o wspólnej pracy specjalistów w tworzeniu produktów lub usług takiej o jakiej mówił właściciel Grupy Vox. Właśnie dzięki takiej polityce osiągnął sukces nie tylko finansowy.
    Oczywiście nie zmienia, to faktu że prowizje istniały i będą istnieć, bo architekci w dalszym ciągu osiągają za niskie stawki za projekty.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

trójkąt bermudzki

Za czasów obowiązkowej służby wojskowej Trójkątem Bermudzkim określano trzy miasta - Żary, Żagań i Gubin, a dlatego, że jednostki tam stacjonujące były prawdziwym testem na przetrwanie. Chyba nie muszę dokładnie wyjaśniać samego pojęcia ? Przypominam, że Trójkąt Bermudzki to obszar Atlantyku, w rejonie Bermudów, przez fascynatów zjawisk paranormalnych uznawanego za miejsce wielu niewyjaśnionych zaginięć statków, jachtów i samolotów. W Żarach i okolicach jestem niezmiennie rok w rok w okresie wakacji od 40 lat. Liczba jaką podałam jest dla mnie druzgocącą :). Jednak co roku odkrywam coś nowego albo dostrzegam coś co było dla mnie częścią krajobrazu i wcześniej nie zagłębiam się w historię miejsca. Ziemia Lubuska to jeden z piękniejszych regionów kraju. Lasy zajmują połowę obszaru i z pewnością były świadkami historii jaka toczyła się na tych terenach. O dziwo coraz bardziej doceniam relaksującą ciszę chaszczy. Żary swoją nazwę zawdzięczają prawdopodobnie od wypalania lasów - wyż...

mono

Jakikolwiek wybierzemy styl, kolorystykę czy materiały wykończeniowe naszych wnętrz będzie, to dobry wybór, bo nasz indywidualny. Oczywiście każdy wybór niesie za sobą swoje konsekwencję i zasady o których trzeba pamiętać ale jak to z zasadami można czasami je łamać żeby odkryć coś nowego. Monochromatyczne wnętrza, to styl ukierunkowany na konkretny kolor, gdzie cała aranżacja podporządkowana jest jednej barwie, zróżnicowanej co najwyżej pod względem odcieni i nasycenia. Taki też kierunek obrany został przy aranżacji Agencji artystycznej w Sosnowcu. Połączenie bieli i czerni ma w sobie zdecydowanie jakie powinien posiadać zespół pracujący w agencji. Wykorzystanie pośrednich kolory z tej samej palety łagodzi takie połączenie. Odcienie grafitu i szarości tworzą kompozycję czystą i wyrazistą, a jednocześnie wnoszącą do pomieszczenia komfortową atmosferę. Wyrazisty antracyt podkreśla elegancki wystrój wnętrz. Wybrana do pomieszczeń czerń działa inspirująco i wspiera trwanie przy wł...

Tarnów, czyli architekt na wakacjach

Tarnów ... byłam widziałam ...  Mogę już wpisać Tarnów na listę polskich miast, które nie wykorzystują w pełni swojego potencjału turystycznego. Promocja miasta, to praca na lata, a jest co pokazywać i o czym opowiadać. Prawdziwie wielokulturowe miasto gościło Żydów, Niemców, Austriaków, Ukraińców, Szkotów i Czechów, którzy zostawili jakiś ślad po sobie. Szkoci pojawili się z dwóch powodów - szukali nowych rynków zbytu i swojego miejsca na świecie. Szkocja od XIII wieku była pod butem anglików, a wówczas Rzeczypospolita jawiła się jako kraj powszechnej tolerancji, co moim zdaniem się nie zmieniło.  Trudno przyznać, że gościliśmy Austriaków, bo oni przejęli miasto w wyniku I rozbioru. Owszem na ten okres notuje się duży rozwój miasta ale jednocześnie władze austriackie prowadziły działania mające na celu skłócenie Polaków i ukrócić ich dążenia do niepodległości.  Żydzi pojawili się już w średniowieczu i na przestrzeni wieków uzyskali szereg praw ułatwiającym im życie i pro...