poniedziałek, 6 kwietnia 2015

kupię stodołę cz.1Ktoś pod poprzednim postem zadał pytanie "I co dalej ze stodołą robić?". A dom, ot tyle ! Każde tego typu zabudowania mają niewiarygodny potencjał i właściwie na dzień dobry mamy stan surowy otwarty.
W jednym z odcinków "Grand Design" kamienna stodoła zamieniła się w przytulną przestrzeń do mieszkania. W budynku przechowywano i przygotowywano zboże, a wąskie otwory okienne zapewniały naturalną wentylację. Najciekawszym zabiegiem jest zastosowanie przeszklenia bezpośrednio pod połacią dachową. Dostarcza wystarczającą ilość światła, a dach jakby się unosił. Jakiekolwiek okna połaciowe na łupkowym dachu nie wyglądałyby dobrze. Widać dbałość architektów i właścicieli o zachowanie pierwotnej struktury delikatnych kamiennych ścian. Autorem projektu jest pracownia RRA-ARCH, która w założeniach projektowych wykorzystała istniejące, największe wejścia do budynku planując w tych miejscach przeszklenia.Więcej przykładów przekształceń tego rodzaju budynków na stronie mojej koleżanki po fachu - blog.awx2.pl

20 komentarzy:

 1. Wyremontowanie stodoły to strasznie kosztowne przedsięwzięcie, a znalezienie takiej bez grzyba i dziur to rzecz niełatwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, otwieram oczy i buzię ze zdumienia, że takie cudeńko ze starej, rozpadającej się stodoły można stworzyć.. niestety pewnie za sprawą sporych nakładów finansowych, ale efekt końcowy i tak jest spektakularny!

  OdpowiedzUsuń
 3. Efekt powalający ale koszty pewnie też...

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny efekt :) tylko zastanawia mnie czy pod względem finansowym się to faktycznie opłacało? Czy koszt budowy od nowa nie byłby niższy?

  OdpowiedzUsuń
 5. Łał to połączenie płytek ceramicznych z panelami na prawdę świetnie wygląda. Myślicie, że w salonie też będzie to pasować? Na przykład aby oddzielić część kuchenną?

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, wygląda na prawdę świetnie, jestem zachwycona;) bardzo podobają mi się te przeszklenia. Uwielbiam tego typu projekty, dające nowe życie starym budynkom;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miejsce wyjątkowe ale też myślę, że koszty są w tym przypadku ogromne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kto by pomyślał, że ze zwykłej stodoły można zrobić takie cudo...

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda przepięknie i z marszu by się chciało do takiej wejść i już zostać (zamieszkać).. ale koszty pewnie są porażające :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo mi się podobają takie projekty, jest to bardzo w moim stylu

  OdpowiedzUsuń
 11. Kreatywność niektórych nie zna granic. Piękne

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetne wnętrza, bardzo mi się podoba;)

  OdpowiedzUsuń
 13. super to wygląda... :) tylko sobie myślę że ciężko ogrzać taki budynek

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękne domy! Uwielbiam takie budynki z historią przebudowane na coś zupełnie nowego.

  OdpowiedzUsuń
 15. Pomysł absolutnie godny podziwu.

  OdpowiedzUsuń