wtorek, 28 kwietnia 2015

międzynarodowe centrum kongresowe

Na zaproszenie Virtus Studio odwiedziłam Centrum Kongresowe w Katowicach. Elewacja oraz teren wokół obiektu robi wrażenie i w bardzo nienachalny sposób przywołuje skojarzenie na temat Śląska - węgiel. Jednak myślę, że takie skojarzenia powoli odejdą w zapomnienie, a nowy symbol jest gdzieś w przyszłości tego regionu. Szkoda żeby wszystkie nowo powstałe budynki były nieregularnymi czarnymi bryłami.
Materiał na elewacji, to blacha perforowana, która ze sporej odległości tworzy czarną pełną płaszczyznę. Jednak podchodząc widzimy jej ażurową formę i dostrzegamy, że to jedynie druga skóra budynku.
Lokalizacja obiektu tuż przy Spodku zobowiązuje głównie do niekonkurowania z budynkiem należącym do panteonu polskich obiektów użyteczności publicznej.Producentem, który dostarczył blachę na elewację jest od dawna mi znana firma Mevaco
Jednak dopiero widok elewacji i paneli we wnętrzu uświadomił mi potencjał tkwiącym w tym jakże prostym produkcie. Nie koniecznie materiał idealny do wnętrz prywatnych ale zawsze istnieje taka szansa.
Dużo lepiej sprawdzą się balustrady. Poniżej przykład takiej. ... wyobraźnia ...6 komentarzy: