niedziela, 1 października 2017

meble nie dla każdego

Dziś chcę przedstawić meble polskich twórców i projektantów, których prostotę i pomysłowość nie każdy doceni. Dlaczego? Prostota w takiej postaci jeszcze nie przemawia do konserwatywnego polskiego rynku. Chociaż powoli nastawienie na oryginalne rozwiązania się zmienia, to jednak jesteśmy mało otwarci na nowe pomysły.

MALAFOR

Malaform, to laboratorium formy gdzie pracą projektową zajmują się Agata Kulik - Pomorska i Paweł Pomorski. MALAFOR należy do czołówki polskich brandów designerskich, czego potwierdzeniem są liczne, prestiżowe nagrody, takie jak: Red Dot Award 2012, czy IF Design Award 2012.NOWYMODEL

Organizacja pod nazwą Nowy Model została stworzona z potrzeby pasji do polskiego designu. Dlatego wdraża do produkcji meble zaprojektowane przez wybitnych twórców, które nigdy dotąd nie były produkowane lub zostały zapomniane, a dziś są klasykami wzornictwa.STFURNITURE

Markę Swallow’s Tail Furniture tworzy dwoje projektantów z Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych: Magdalena Hubka, absolwentka wydziału Grafiki artystycznej oraz Piotr Grzybowski, który ukończył architekturę wnętrz.
stalodrzew

Unikatowe meble powstające z tak modnego ostatnio zestawienia stali i drewna. Projekty tworzy Rafał Burczyński na warszawskiej Pradze.
KWADROFORMA

Kolejna propozycja mebli ze stali i drewna.LAGA PRODUCTS

Na koniec przedstawiciele świata projektowego ze Śląska - LAGA. Jak sami pisują się na stronie "Laga to produkty zaprojektowane z miłością, wykonywane ręcznie ze stali, malowane proszkowo - po to, by żyło się nam przyjemniej :)"Oczywiście, to tyko mała część tego co oferują polscy projektanci. Okazuje się, że mamy bardzo kreatywnych i ciągle rozwijających się designerów.

11 komentarzy:

 1. Zdecydowanie nie dla każdego :D Mi się niesamowicie podobają, ale mój mąż kręci przecząco głową :P

  OdpowiedzUsuń
 2. No każdy ma swój gust, ale mi sie bardzo podobają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne meble, wyglądają naprawdę super.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo oryginalne pomysły, podoba mi się to!

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne koncepcje ;)
  Co nieco mogłabym zaczerpnąć do siebie :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne pomysły! Muszę co nieco przenieść do siebie :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda, że prostota nie jest akceptowana zbytnio w polskich domach. Nowoczesne meble wyglądają bardzo funkcjonalnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dokładnie. Prostota a przy tym dużo miejsca. To mi się podoba. Sam mam mieszkanie w prostym stylu i naprawdę polecam. Jest tak przestronnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajnie to wygląda, schludnie ale elegancko.

  OdpowiedzUsuń