niedziela, 17 maja 2020

nieporozumienieW tym projekcie domu układ sprzętów w kuchni, to nieporozumienie. Mając tyle miejsca nie racjonalne jest umieszczanie płyty kuchennej tuż przy wejściu z garażu. Przede wszystkim jest to niebezpieczne. Za każdym razem wchodząc z zakupami możemy zrzucić wszystko co będzie znajdować się na płycie. Naturalne i oczywiste jest też, że gotując potrzebujemy sporo miejsca obok. Druga sprawa, to są widoczne drzwi z garażu co pod względem estetycznym nie jest trafione. Dlatego w projekcie zaplanowana została "szafa" kuchenna z lodówką i miejscem do przechowywania. 


Układ funkcjonalny, to podstawa, zawsze trzeba od tego zaczynać. Kolejnym ważnym aspektem jest klimat wnętrza budowany przez kolorystykę i użytych materiałów. W tym domu pod Poznaniem królują uspokajające kolory ziemi. Kolory ziemi w nienachalny sposób nadają ciepła, a w połączeniu z bielą wyglądają szykownie. 


Tam, gdzie dominują kolory ziemi warto zdecydować się na dobrej jakości materiały i dobre oświetlenie. Bogata kolorystyka spieków kwarcowych z Laminam i Dekton ułatwi wyrwanie się ze skandynawskiej stylistyki, która opanowała polskie wnętrza.. 
1 komentarz:

  1. Super analiza projektu! Czy będą pojawiały się podobne wpisy? Chętnie bym po takie wracała :)

    OdpowiedzUsuń