środa, 23 grudnia 2020

2020

Tradycja rzecz święta. Dlatego podsumuje sobie rok 2020 i może po takim spojrzeniu z perspektywy na swoją pracę załapię lepszy nastrój. W mijającym roku miałam do czynienia z trzema koronawirusami. Jeden, to ten prawdziwy,a dwa to pseudonimy pod którymi kryje się toksyczność. Posiadanie w pobliżu siebie toksycznej osoby to dobra okazja, aby ćwiczyć ustanawianie i egzekwowanie swoich osobistych granic. Trudne ale warto ćwiczyć.

W lutym jeszcze udało się w normalnych warunkach całej braci architektonicznej spotkać sie na 4 Design Days w Katowicach. Wraz kolegami po fachu uczestniczyłam w panelu na temat wynagrodzenia za pracę architekta wnętrz i jak zawsze na stoisku "Publikatora" udzielałam darmowych porad. Po targach pomyślałam, że czas na zmiany i aż strach pomyśleć, że tak szybko nadeszły.

W marcu i kwietniu telefon nie milknął i dzwonił, i dzwonił chociaż spodziewałam się bardziej, że umilknie na długo.
Jeszcze na początku roku zakończone zostały prace związane z budową domu i wykończeniem wnętrz Domu dla K. Prace od początku do ostatecznego zakończenia trwały trzy lata. Sporo czasu ale temat nareszcie mogę definitywnie zamknąć. Zdjęcia z realizacji dostępne są na mojej stronie, a w internecie można znaleźć artykuły dotyczące projektu. Jednak zachęcam do przeczytania tego na stronie pldesign.pl , ponieważ opisuje prawdę.
Realizacja domu w Dąbrowie Górniczej o nazwie "Siedlisko" dostąpiła zaszczytu. Mianowicie Realonda - hiszpańska firma produkująca płytki - umieściła ją na swojej stronie. Bardzo miło wspominam cały proces projektowy i współpracę z właścicielami. Z przyjemnością patrzę na zdjęcia z realizacji i cieszę się, że wysszło nam coś tak ciepłego i przytulnego.
Niebawem ale niestety już w przyszłym roku planuję sesję zdjęciową realizacji wnętrz w Orzeszu. W tej realizacji mamy ekspresyjną fototapetę w kuchni, złoto, beże, classic blue, marmur, zieleń, sztukaterię, pastele itd. Dużo ? :) Poczekajmy na zdjęcia.
Jestem w trakcie pracy nad dwoma projektami na terenie Francji i bywa dziwnie kiedy muszę zmagać się z lokalnymi przyzwyczajeniami. Jak skończymy, to pewnie opiszę przebieg pracy nad projektami i procesem realizacji. W obecnej chwili każdy z nich jest na innym etapie prac. Łączy je na dzień dzisiejszy nie tylko miejsce ale też wybór wykończenia podłóg w całym domu - beton :)
Dom pod Reims
Dom w Forbach

Razem z właścicielami domu w Będzinie jesteśmy w trakcie wykończenia wnętrz. Główne założenie jakie nam przyświecało, to zieleń w każdej postaci. Właścicielka już w tej chwili ma okazałą kolekcję kwiatów doniczkowych, które rozrosły się do niewyobrażalnych rozmiarów. Dlatego nie pozostało mi nic innego jak podążać w tym tym kierunku.
W tym dziwacznym świecie nawet udały nam się podróże po Polsce. Była krótka wycieczka na górę Żar w Międzybrodziu. Obowiązkowy wyjazd nad polskie morze, gdzie głównie były rowery, książki i regularne żywienie :). Jednak zdecydowanie pobyt w Zamościu wygrywa ranking najciekawszych i najmilej wspominanych wyjazdów. Przepiękne włoskie miasto w Polsce wybudowane przez mojego idola Jana Zamoyskiego. We wcześniejszych wpisach można przeczytać i zobaczyć zdjęcia z miejsc jakie jeszcze odwiedziliśmy - Krasnobród, Starachowice i Tomaszów Mazowiecki i ostanie Góra Św. Anny.
W czasie pierwszego zamknięcia w domach, kiedy strach przed nieznanym był większy niż teraz poczułam wielkie pragnienie powrotu do rysowania. Ta chęć była tak silna, że zdrowy rozsądek w tym wypadku nie działał, bo przecież można czas poświęcić na coś innego. Sprawia mi to wielką przyjemność i satysfakcję kiedy adresaci dostają grafikę. Odkąd pamiętam fascynowało mnie obserwowanie ludzi. Na grafikach staram się trafić w samo sedno kim są, co kochają, co ich fascynuje ...
Nie będę nic planować na kolejny rok 2021 jednak marzenia i cele jakie chciałabym osiągnąć mam ale zostawię dla siebie.

5 komentarzy:

 1. Super blog. Nie mogę doczekać się kolejnego wpisu. Nie natrafiłem nigdy wcześniej na tak ciekawego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa aranżacja wnętrz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy blog. Myśle, że taka wiedza przyda się każdemu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne wntrza, fototapeta w kuchni jest piękna i raczej niepowtarzalna. Tak samo wnętrze w domu w Dąbrowie Górniczej, super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Informacje są bardzo ciekawe. Nie widziałem, że można mieć aż taki talent do prowadzenia bloga. Mam nadzieje, że dodasz coś nowego.

  OdpowiedzUsuń