poniedziałek, 31 grudnia 2018

2018

Zamykam 2018 pod hasłem moje sukcesy i porażki. Kolejny rok przeleciał nie wiem kiedy. W tym podsumowaniu będzie i o sukcesach i o porażkach. Dlaczego o porażkach ? Po pierwsze dlatego, że one też czegoś uczą, a po drugie tak jest uczciwiej.
Niezmiennie moje dwa największe sukcesy rosną, a jeden z nich już kończy pierwszy etap swojej edukacji.


W zeszłym roku brałam czynny udział w 4 Design Days. Podobnie będzie w styczniu 2019 roku. W dniach 24 -27 stycznia odbędzie się czwarta edycja śląskiego święta architektury. Podczas "Dni Otwartych" wraz z Akademią Dobrze Mieszkaj i innymi architektami będziemy udzielać darmowych porad. Po za tym będę uczestniczyć w panelach dyskusyjnych poświęconych projektowaniu wnętrz. Dlatego zapraszam w tych dniach do Międzynarodowego Centrum Kongresowego i do Spodka.W temacie projektowania produktu nie jestem mistrzem ale co jakiś czas próbuję swoich sił w konkursach. Za każdym razem przechodzę trudną, mozolną drogę od pomysłu do realizacji. Cały dom zapełniony skrawkami papieru i czasami praca granicząca z dziecięcą zabawą. Niekończące się próby, błędy, porażki po których przychodzi zniechęcenie. Z momentem pojawienia się nowego pomysłu wracają chęci, po których obowiązkowo trzeba wykonać kolejne rysunki, czy modele ... i tak w kółko. Brak sukcesu w konkursie trochę przygniata ale to uczucie szybko mija kiedy przeczytam o kolejnym wyzwaniu, które z tych czy innych powodów mnie zainteresuje.


Konkurs na projekt lampy.

Konkurs na projekt zdobienia porcelany.

Konkurs PORADA

W czerwcu podczas Tubądzin Design Days zdobyłam główną nagrodę w konkursie na wizję wykończenia elewacji budynku. Nagrodą był między innymi wyjazd na Targi Cersaie w Bolonii. No i BOOOM! Jakiego trzeba mieć pecha, żeby akurat w czasie zaplanowanego wyjazdu zachorować. Udało mi się jakimś cudem dojechać do Warszawy z wielką nadzieją, że będzie lepiej. Niestety zostałam w Warszawie na tydzień na specjalnym oddziale na Targówku.
Perspektywa wyrwania się z domu na tydzień w piękne okoliczności włoskiej architektury, kuchni, zapachów była przeze mnie niesłychanie wyczekiwana.
No i się wyrwałam :)


Można powiedzieć ... raz z górki, raz pod górkę. We wrześniu na swoje urodziny otrzymałam pierwszą nagrodę w konkursie "Dobrze Mieszkaj - Najlepszy Projekt" za realizację "Wakacje w Mikołowie". Więcej o projekcie można przeczytać w moim poście - "Wakacje w Mikołowie" lub zobaczyć więcej zdjęć z realizacji na stronie - conceptjoana.archimental.comDom dla K już stoi i w kolejnym roku będzie czas na wnętrza oraz na teren wokół domu. Mam wielką nadzieję, że do końca przyszłego roku skończymy. Będzie zapewne intensywnie ale też ciekawie.W nowym roku z pewnością pokażę zdjęcia z realizacji niewielkiego biura w Będzinie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza